Frölunda - Pardubice 5:2Českým týmům se v Lize mistrů nedařilo. Pardubice prohrály na ledě Frölundy, Plzeň v Nitře

Hokejisté Pardubic po nedělní domácí výhře nad Frölundou (3:2 po samostatných nájezdech) v Lize mistrů v sobotní odvetě v v Göteborgu prohráli 2:5. Obhájce triumfu v soutěži si díky tomu zajistil postup do play off, Dynamo čeká boj o druhou postupovou pozici s Wolfsburgem. Plzeň také nenavázala na týden starou výhru na hřišti norského Stavangeru (3:0) a prohrála v Nitře 1:2.

Frölunda vykročila doma rázně za potvrzením postupu do 1. kola vyřazovací části. V šesté minutě zakončil rychlou kombinaci v přesilové hře při Schausově vyloučení kapitán Lundqvist. Hned za 15 vteřin překonal gólmana Růžičku i volný Fin Lehkonen a ve 13. minutě zvýšil při hře čtyř proti čtyřem Grundström.

Dynamo se ale nevzdalo. Ve 23. minutě ještě pomohla Gustafssonovi tyč po zakončení Klimenty, který po vydařeném průniku ve 33. minutě už skóroval. Za necelé tři minuty využil přesilovku Petr Sýkora, ale Frölunda obrat nedovolila.

Po 50 vteřinách závěrečné třetiny se dostal puk před osamoceného Američana Wellmana, který domácí uklidnil. Vteřinu před koncem pojistil výsledek při power play do prázdné branky Fin Vesalainen. Další duel čeká Dynamo v neděli 4. září ve Wolfsburgu.

Plzeň rovněž nastoupila k druhému duelu a po čistém kontu z premiéry v soutěži poprvé v Lize mistrů inkasovala po celkových 71 minutách a 44 vteřinách. Kanadský útočník Blackwater ujel a překonal gólmana Machovského blafákem do bekhendu.

Indiáni se dočkali vyrovnání po 92 vteřinách druhé třetiny, kdy se z pravé strany natlačil před branku kapitán Kratěna a gólman Valent byl bezmocný. Z výhry se ale radoval slovenský tým s českým útočníkem Filipem Bajtkem v sestavě. Při Kubkově vyloučení rozhodl ve 48. minutě americký zadák Jamie Milam.

Hokejová Liga mistrů
Skupina A:
Frölunda HC - HC Dynamo Pardubice 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. J. Lundqvist (Sundström, Wellman), 6. Lehkonen (Figren, Carlsson), 13. Grundström (Donovan, Figren), 41. Wellman (Rosseli-Olsen, Nyberg), 60. Vesalainen (Grundström, Larsson) - 34. Klimenta (M. Kaut), 36. P. Sýkora (Schaus, Rolinek). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Holm - Haster, Lundgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:7, navíc Engsund 5 min. a do konce utkání, Tommernes - Hodgman oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2224.
Sestava Pardubic: M. Růžička - Schaus, Čáslava, Bokroš, Ščotka, Rýgl, L. Havlík, Nedbal, Ovčačík - P. Sýkora, Hodgman, Hubáček - Zadina, Nahodil, Rolinek - Bárta, Tomášek, Klimenta - M. Kaut, T. Kaut, Mallet. Trenéři: Draisaitl a K. Beran.
Tabulka:
1.Frölunda320109:67
2.Dynamo Pardubice201015:72
3.Wolfsburg100011:20
Skupina J:
HK Nitra - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Blackwater (M. Slovák, Ordzovenský), 48. J. Milam (Laliberté, Blackwater) - 22. Kratěna (Johnson). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Novák - Korba, Šefčík (všichni SR). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 2521.
Sestava Plzně: Machovský - Pulpán, Čerešňák, Kvasnička, Kadlec, Moravčík, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Lev, Johnson - Schleiss, Preisinger, T. Svoboda - Yellow Horn, Koreis, Hollweg. Trenér: Michal Straka a Čihák.