Frölunda - Wolfsburg 2:3Pardubice se play off Ligy mistrů nedočkaly. Zastavila je výhra Wolfsburgu

Hokejisté Pardubic si play off Ligy mistrů nezahrají. Dnešní výhra Wolfsburgu na ledě švédské Frölundy 3:2 je odsunula ve skupině A na nepostupové poslední třetí místo. Znojmo, které se dostalo do soutěže jako vicemistr EBEL, inkasovalo debakl v Mnichově 0:7 a skončilo ve skupině F poslední bez jediného bodu.

Wolfsburg s českým trenérským duem Pavel Gross a Miloslav Hořava starší i útočníkem Luborem Dibelkou potřeboval ve Švédsku k postupu jakoukoli výhru. Sice ztratil dvoubrankový náskok a naděje Pardubic žila, ale v 55. minutě rozhodl o konci Dynama v soutěži vítěznou trefou Brent Aubin.

Znojmo ztratilo naději na postup po úterní výhře Mnichova nad Fribourgem a při loučení se soutěží od 16. minuty prohrávalo po Matsumotově přesilovkové trefě. V druhém dějství zvýšili Kahun, Wolf a Flaake a v závěrečné části dovršili debakl Woerle, Joslin a Macek.

Hokejová Liga mistrů - skupina F:
EHC Red Bull Mnichov - Orli Znojmo 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Matsumoto (Quint, Regehr), 21. Kahun (Flaake, Mauer), 23. Wolf (Woerle, Matsumoto), 35. Flaake (Kastner, Smaby), 50. Woerle (Kastner, Pinizzotto), 51. Joslin (Abeltshauser), 55. Macek (Aucoin). Rozhodčí: Lemerin (Rak.), Rohatsch - Gossman, Kohlmüller (všichni Něm.). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2280.
Sestava Znojma: Schwarz - Lakos, Lattner, McMonagle, Řezníček, Biro, Kadeřávek, Stehlík - Tomas, Pucher, Novák - Bartoš, Číp, Hughesman - Vodný, Wronka, Györi - P. Kalus, Beroun, J. Šeda - Bruijsten. Trenéři: Režnar, Žůrek a Vybíral.