Rubriky:

Ostatní

Réwayův stav je vážný! Bude muset skončit s hokejem?

12. prosince 2016 15:08 - Bratislava

Zdravotní problémy stále sužují slovenského hokejistu Martina Réwaye, probíhající sezóna je pro něho podle tamního tisku už pasé. Zůstává otázkou, zda talentovaný útočník, jehož si v NHL vyhlédl slavný Montreal, nebude dokonce nucen navždy pověsit brusle na hřebík.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Detaily Réwayových potíží nejsou známé. Na informace o zdravotním stavu útočníka, který se představil i na letošním mistrovství světa v Petrohradu, je vydáno embargo. Spekuluje se, že ho trápí zánět srdečního svalu. Letos chtěl zkusit štěstí v kempu Canadiens, místo toho však skončil na jednotce intenzivní péče nemocnice v Martině.

Deník Šport v pondělí uvedl, že trenér slovenské reprezentace Zdeno Cíger se s jednadvacetiletým hokejistou setkal a připustil, že Réway na tom není ideálně. „Telefonujeme spolu a před několika dny jsme se setkali v Dolném Kubíně. Domluvili jsme se, že přijede za mužstvem do Martina. Ať je s námi, cítí náš zájem o něho a je mezi lidmi. Není na tom ideálně," uvedl Cíger.

Bývalý hráč Sparty, odkud si před rokem vytrucoval odchod a zamířil do švýcarského Fribourgu, užívá silné léky. „Je zavodněný, moc se nehýbe. Musí se vyhýbat fyzické námaze. Byl rád, že s ním komunikujeme a počítáme s ním," řekl trenér slovenského národního mužstva. „Tento ročník je pro něho pasé, ale hokej určitě hrát nezapomene. Otázkou je, zda se vyléčí. Mít nemocné srdce je vážná věc," dodal Cíger.

ivi (Bratislava), Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní