Česko - Kanada 8:2 Čeští inline hokejisté vyhráli ve čtvrtfinále MS nad Kanadou

Čeští inline hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa IIHF v Bratislavě obhájce titulu Kanadu 8:2 a v pátečním boji o finále je čeká vítěz duelu mezi Spojenými státy americkými a Německem. Semifinále si zahrají Češi poprvé od roku 2011, kdy na domácím šampionátu v Pardubicích získali zlato. Na dalších čtyřech šampionátech vždy ve čtvrtfinále neuspěli.

I Jakub Petružálek se gólově prosadil proti Kanadě.

Vstup do zápasu sice týmu kouče Luďka Brože nevyšel a ve 13. minutě prohrával po trefách Shauna Furlonga a Brendana Baumgartnera, ale ještě ve druhé čtvrtině otočili Češi stav díky dvěma gólům Zdeňka Kubici a jedné trefě Jiří Černocha.

Ve třetí dvanáctiminutovce pojistil vedení David Bernad a v závěrečném dějství se postarali o debakl šampionů z roku 2015 Černoch, Petr Kafka, Jakub Petružálek a Jan Zahradníček.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě - čtvrtfinále:
Česko - Kanada 8:2 (0:1, 3:1, 1:0, 4:0)
Branky: 14. a 18. Kubica, 24. a 41. Černoch, 35. Bernad, 42. Kafka, 44. Petružálek, 48. Zahradníček - 12. Furlong, 13. Baumgartner.
Finsko - Chorvatsko 11:2 (4:0, 3:1, 1:1, 3:0)
Švédsko - Slovensko 6:4 (1:0, 3:1, 0:3, 2:0)
USA - Německo 4:1 (0:0, 1:0, 1:0, 2:1).