Česko - USA 4:5Čeští inline hokejisté prohráli v semifinále MS s USA a zahrají si o bronz

Čeští inline hokejisté podlehli v semifinále mistrovství světa IIHF v Bratislavě Spojeným státům americkým 4:5 a budou hrát v sobotu od 17:30 o bronz s poraženým z duelu mezi Finskem a Švédskem. Svěřenci trenéra Luďka Brože sice vedli 3:1 a 4:3, ale obrat dovršil ve 43. minutě John Schiavo.

Češi budou hrát o první medaili od roku 2011, kdy na domácím šampionátu v Pardubicích získali poprvé zlato. Pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace mají ve sbírce také také dvě stříbra (2000 a 2010) a jeden bronz (2001).

Američané vstoupili do utkání lépe a ve třetí minutě je dostal do vedení Shane Fox. Ještě v první třetině ale otočili stav Petr Kafka a Mikuláš Zbořil, ve 20. minutě zvýšil na 3:1 Patrik Šebek.

Ve 32. minutě sice vyrovnali během 30 vteřin Tyler Spezia s Derrickem Burnettem, ale 42 sekund před koncem třetí části vrátil Čechům vedení Zbořil. O obrat se ale postarali Jack Combs a Schiavo.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě
Semifinále
ČR - USA 4:5 (2:1, 1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 11. a 34. Zbořil, 9. Kafka, 20. Šebek - 3. Fox, 32. Spezia, 32. Burnett, 37. Combs, 43. Schiavo.
Finsko - Švédsko 6:5 v prodl. (2:0, 1:2, 1:1, 1:2 - 1:0).