Rubriky:

Ostatní

Skočí Eliáš do extraligy? Možná bude poradcem u reprezentace

18. července 2017 11:11 - Praha

Poradce reprezentační šestnáctky, hráč v extralize, první lize? Patrik Eliáš má na výběr, zatím se ale nerozhodl. Na konci března ukončil kariéru v NHL. Po dvaceti sezónách v New Jersey Devils dal nejlepší hokejové soutěži vale. Teď přemýšlí o návratu do českého hokeje.

 

Marek Burkert, Právo

Stále je sportovcem, udržuje se. Golf, hokej si dává pro radost, přesto mají o něj kluby z nejvyšší soutěže zájem. „Spíše by mě lákalo zahrát si v Třebíči než v některých týmech z extraligy. V Třebíči bych hrál pro radost, je to doma, jsou tam kluci, se kterými jsem vyrůstal," řekl v rozhovoru pro Českou televizi.

Pokud neoblékne dres, měl by zájem zapojit se do českého mládežnického hokeje. A to jako poradce. „Hokej jsem dělal celý život, tak věřím, že to je věc, které rozumím. Můj dobrý kamarád bude manažerem reprezentace do šestnácti let, takže občas s kluky někam zajet na soustředění, poradit, to by bylo fajn," nastínil možnost Eliáš na nejbližší sezónu.

V NHL byl věrný jednomu klubu. Za Devils odehrál 1240 zápasů, ve kterých si připsal 408 gólů a 617 asistencí, celkem 1025 bodů, nejvíce ze všech hráčů Devils v historii. Dvakrát zvedl nad hlavu slavný Stanley Cup, a to v roce 2000 a 2003, dvakrát si ještě také zahrál ve finále.

V play off NHL odehrál 162 utkání a přispal si 45 branek a 80 asistencí. Celkově je druhým nejproduktivnější českým hráčem v historii NHL. Pro co se rozhodne po bohaté kariéře v NHL?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní