Rubriky:

Ostatní

Švédové mají v nominaci na domácí turnaj 13 hráčů z NHL

23. dubna 2018 18:49 - Stockholm

Třináct hráčů, kteří v této sezoně hráli NHL, mají v nominaci na domácí Švédské hry v Södertälje a Stockholmu hokejisté domácího Švédska. Jedenáct z nich se přiřadilo do kádru Tří korunek nově po Carlson Hockey Games, které se hrály minulý týden v Jaroslavli a Pardubicích. Pouze útočník Lias Andersson z New York Rangers už v kádru byl. Stejně jako brankář Filip Gustavsson, který v sezoně chytal na farmě Ottawy v Belleville v AHL.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

Debutovat budou útočníci Mika Zibanejad z New York Rangers, Jacob de la Rose z Montrealu a Adrian Kempe z Los Angeles. Dalšími akvizicemi z NHL jsou brankář Anders Nilsson z Vancouveru, zadáci Oliver Ekman-Larsson z Arizony, Erik Gustafsson z Chicaga, Adam Larsson z Edmontonu, John Klingberg s útočníkem Mattiasem Janmarkem z Dallasu a další útočníci Mikael Backlund z Calgary, Johan Larsson z Buffala a Magnus Pääjärvi z Ottawy.

Kouč Rikard Grönborg má v týmu čtyři mistry světa z loňska z Paříže a Kolína nad Rýnem. Vedle Johna Klingberga a Ekmana-Larssona z Arizony pomohli k triumfu také útočníci Dennis Everberg z Nižněkamsku a Carl Klingberg z Zugu.

Na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu, kde Švédové skončili pátí, se představili brankář Magnus Hellberg z Kunlunu, obránce Mikael Wikstrand z Färjestadu a forvardi Everberg, Carl Klingberg, Patrik Zackrisson z Novisibirsku a John Norman z Jokeritu Helsinky.

Kádr po Carlson Hockey Games opustili gólman Adam Ahman z HV 71, beci Linus Arnesson s Jonathanem Anderssonem z Örebra, John Nyberg z Frölundy, Jesper Pettersson z Djurgaardenu a útočníci Patrick Cehlin s Isacem Lundeströmem z Luley, Victor Olofsson z Frölundy, Rasmus Asplund z Färjestadu, Linus Ölund z Brynäsu, Olle Liss z Rögle, Fredrik Händemark z Malmö a Anton Rödin z Davosu.

Švédové budou ve čtvrtek prvním soupeřem českého týmu na turnaji a duel se bude hrát od 19:00 v Södertälje. V sobotu čeká Grönborgův výběr ve Stockholmu v hale Hovet souboj s Ruskem a o den později na stejném místě severské derby s Finskem. Po třech turnajích EHT jsou Švédové poslední se šesti body a na třetí Rusy mají tříbodové manko.

Nominace hokejistů Švédska na Švédské hry v Södetälje a Stockholmu (26.-29. dubna):
Brankáři:
Filip Gustavsson (Belleville/AHL)
Magnus Hellberg (Kunlun/KHL)
Anders Nilsson (Vancouver/NHL)
obránci:
Erik Brännström
Lawrence Pilut (oba HV 71)
Adam Almqvist (Frölunda)
Mikael Wikstrand (Färjestad)
Oliver Ekman-Larsson (Arizona/NHL)
John Klingberg (Dallas/NHL)
Adam Larsson (Edmonton/NHL)
Erik Gustafsson (Chicago/NHL)
útočníci:
Lias Andersson
Mika Zibanejad (oba NY Rangers/NHL)
Axel Jonsson Fjällby (Djurgaarden)
Jacob Nilsson (Mora)
Mikael Backlund (Calgary/NHL)
Jacob de la Rose (Montreal/NHL)
Dennis Everberg (Nižněkamsk/KHL)
Mattias Janmark (Dallas/NHL)
Adrian Kempe (Los Angeles/NHL)
Johan Larsson (Buffalo/NHL)
John Norman (Jokerit Helsinky/KHL)
Magnus Pääjärvi (Ottawa/NHL)
Patrik Zackrisson (Novisibirsk/KHL)
ČTK

Časová osa: Ostatní