Dva maďarské kluby vstupují do nejvyšší slovenské hokejové soutěže

14. června 2018 18:42 - Bratislava

Slovenská Tipsport liga se od příštího ročníku rozšíří o dva maďarské kluby - MAC Budapešť a DVTK Jegesmedvék Miskolc. Na společné tiskové konferenci to potvrdil Richard Lintner šéf společnosti Pro-Hokej, která Tipsport ligu řídí a sportovní ředitel maďarského hokejového svazu Gergely Egri.

 

Grigory Dukor, Reuters

„Je to dobrá zpráva pro slovenský hokej. Zvedneme sportovní úroveň i společenskou prestiž naší ligy. Zvýšíme zájem fanoušků i obchodních partnerů. Tímto krokem Tipsport liga potvrdí svou dominanci mezi sportovními ligami regionu," řekl sebevědomě Lintner. Oba maďarské kluby splnily finanční a administrativní podmínky pro vstup do nejvyšší slovenské soutěže a dostaly souhlas od všech slovenských klubů Tipsport ligy.

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána odsouhlasila finanční podporu hokeji ve výši 600 miliónů forintů (48 miliónů korun). Z této částky bylo zaplaceno také startovné pro oba zmíněné maďarské kluby, které nastoupí ve slovenské nejvyšší soutěži.

Od září tak bude hrát slovenskou Tipsport ligu 12 klubů. Lintner nevyloučil ani další rozšíření soutěže o kluby z jiných zemí.

Ivan Vilček, Bratislava, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: