Hlavní obsah

Dva maďarské kluby vstupují do nejvyšší slovenské hokejové soutěže

Ivan Vilček, BratislavaPrávo
14. 6. 2018 18:42

Slovenská Tipsport liga se od příštího ročníku rozšíří o dva maďarské kluby - MAC Budapešť a DVTK Jegesmedvék Miskolc. Na společné tiskové konferenci to potvrdil Richard Lintner šéf společnosti Pro-Hokej, která Tipsport ligu řídí a sportovní ředitel maďarského hokejového svazu Gergely Egri.

Foto: Grigory Dukor, Reuters

Slovák Martin Bakoš se raduje z góluFoto: Grigory Dukor, Reuters

Článek

„Je to dobrá zpráva pro slovenský hokej. Zvedneme sportovní úroveň i společenskou prestiž naší ligy. Zvýšíme zájem fanoušků i obchodních partnerů. Tímto krokem Tipsport liga potvrdí svou dominanci mezi sportovními ligami regionu," řekl sebevědomě Lintner. Oba maďarské kluby splnily finanční a administrativní podmínky pro vstup do nejvyšší slovenské soutěže a dostaly souhlas od všech slovenských klubů Tipsport ligy.

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána odsouhlasila finanční podporu hokeji ve výši 600 miliónů forintů (48 miliónů korun). Z této částky bylo zaplaceno také startovné pro oba zmíněné maďarské kluby, které nastoupí ve slovenské nejvyšší soutěži.

Od září tak bude hrát slovenskou Tipsport ligu 12 klubů. Lintner nevyloučil ani další rozšíření soutěže o kluby z jiných zemí.

Reklama

Sdílejte článek