Kalus ani Tlustý nemohou hrát za dvacítku

10. prosince 2006 21:21 - PRAHA

Dvě citelné ztráty postihly hokejisty do 20 let dva týdny před startem MS ve Švédsku. Ze sestavy mužstva, pro které začalo v neděli večer v Havlíčkově Brodě finální soustředění, vypadli v zámoří působící útočníci Petr Kalus a Jiří Tlustý.

 

www.hockeycanada.ca

"Oba měli být výraznými oporami týmu, vždyť hráli už na minulém mistrovství dvacítek, jenže Kalus působící na farmě Bostonu má poraněné koleno a Tlustý, hrající za juniorský tým Toronta Sault St. Marie, si nestihne včas vyléčit zlomený kotník," informoval manažer dvacítky Petr Komers.

V širším výběru tak zůstalo 26 hráčů, přičemž obránce Kudělka i útočníci Řepík, Frolík, Hanzal a Rákos dorazí z amerického kontinentu do Brodu až v následujících dvou dnech. "Teprve v úterý budeme kompletní a do té doby se také rozhodne o tom, které náhradníky povoláme na ta dvě uvolněná místa v útoku," doplnil Komers s tím, že aktuálně figuruje na seznamu reprezentantů 15 krajánků.

Ve hře jsou Ton a Kloz

"Možná ještě někoho doplníme z Ameriky nebo jsou ve hře sparťan Karel Ton a ústecký Kloz." Z hráčů vybraných do dvacítky letos v domácí nejvyšší soutěži pravidelně nastupují pouze vítkovický Káňa, slávista Sobotka a Květoň ze Vsetína, v poslední době do nejvyšší soutěže nakouknul i útočník Laš v Plzni.

Ve čtvrtek 14. prosince sehraje reprezentace do 20 let přátelský duel s extraligovým celkem Českých Budějovicích, pak se přesune do Slaného a koncem týdne už letí do Švédska, kde se bude dál chystat na vrchol sezóny. "Zůstaneme asi 50 kilometrů od Stockholmu, ještě před Vánocemi si tam zahrajeme s USA i jedním místním klubem. Máme možnost, aby odletělo všechny hráče, kteří budou soustředění. Jde o tři brankáře, devět obránců a šestnáct útočníků, konečnou sestavu 22 hráčů oznámíme až těsně před turnajem," přiznal trenér Vladimír Bednář.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.