Reprezentace

Čeští hokejisté vydřeli v přípravě výhru nad Běloruskem

12. prosince 2006 20:11 - PRAHA

Čeští hokejisté zvládli bez větších potíží přípravné utkání s Běloruskem. Před cestou na turnaj Channel One Cup vyhráli v úterý v pražské Sazka Areně nijak zvlášť atraktivní duel 2:0, když se o branky postarali Kohn a Irgl. Češi si každopádně vyzkoušeli sílu mužstva, který bude jejich prvním soupeřem na příštím mistrovství světa v Moskvě.

Od třetí minuty hráli domácí hokejisté téměř minutu a půl přesilovou hru pět na tři, ale buď před brankou Bělorusů příliš kombinovali, nebo byl včas na místě brankář Šabanov. Na něj si nepřišel ani Skořepa, jenž v deváté minutě u pravého mantinelu vypíchl puk jednomu ze soupeřů a jel sám na běloruského gólmana.

Udeřilo o chvilku později, kdy za jeho brankovištěm kroužil s pukem Josef Straka a naservíroval jej před branku Kohnovi. Po jeho zásahu byl českému týmu uznán gól, i když televizní záběry odhalily, že puk brankovou čáru nepřešel. Bělorusy každopádně akce probudila. Dudik tečoval dělovku Glebova těsně vedle branky, a Hnilička s obtížemi zasáhl při tvrdé střele Kukuškina. Na druhé straně neuspěl Sýkora, který se před Šabanova protáhl po pravé straně, ale puk za jeho záda nedostal.

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži ZDE:

Druhá třetina moc hokejové krásy nenabídla. Výjimkou byla pouze situace těsně po uplynutí poloviny zápasu, kdy po hezké kombinaci třetího útoku Irgl-Kalla-Hubáček prvně jmenovaný zvýšil na 2:0. Bělorusové se hodně snažili, ale nedokázali nic vykřesat ani z dvojnásobné přesilovky ve 34. minutě.

Přesto to byli právě hokejisté v bílých dresech nebezpečnějším týmem i v poslední části hry. Po teči Michajlova zazvonila horní tyč Hniličkovy branky. Za český tým pokračoval ve spalování šancí Petr Sýkora. Nejprve v ideální pozici přestřelil, pak mu nevyšel únik po pravém křídle. Ke gólu nevedla ani akce Irgla, který předložil puk před branku volnému Kallovi.

Česko - Bělorusko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kohn (J. Straka, Čáslava), 31. Irgl (Kalla, Hubáček). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 10 465.
ČR: Hnilička - Hamr, Platil, Kroupa, Čáslava, Gureň, Kutlák, Ficenec, Philipp - P. Sýkora, J. Marek, Rolinek - Šimánek, J. Straka, Kohn - Irgl, Kalla, Hubáček - Bednář, Mikeska, Skořepa. Trenéři: Alois Hadamczik a Pavel Marek.
Bělorusko: Šabanov - Leontěv, Cvetkov, Kostjučenov, Glebov, Žurik, Svito, Černook, Makrickij - Dudik, Židkych, Michalev - Strachov, Borovkov, Sacharov - Gorbokoň, Kukuškin, Volček - Čuprys, Volkov, Kulakov. Trenér: Curt Fraser.