Živě

Dvacítka znovu neudržela koncentraci

29. prosince 2006 08:43 - PRAHA

Lehkovážný vstup do druhé třetiny stojí za čtvrtečním nezdarem hokejové dvacítky. Stejně jako při premiéře proti Rusům dali svěřenci trenéra Vladimíra Bednáře důležitý první gól i Finům, jenže na začátku druhé třetiny znovu neudrželi koncentraci a dopustili se osudných chyb.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Rozehráli jsme to dobře a v kabině si po první třetině opakovali, že vedeme a hlavně nesmíme zase rychle inkasovat. Jenže na ledě bylo všechno jinak a během chvíle nám tam Finové nasypali tři góly," uvedl pro hokej.cz zklamaný Vladimír Sobotka, jenž se trefil i ve druhém zápase šampionátu.

"Soupeři stačilo pět střídání v druhé třetině, aby snadno třikrát skórovali," štvalo i Tomáše Káňu, že se utkání rozsypalo pod rukama. Finové se proti nedůsledně bránícímu českému celku prosazovali s překvapivou lehkostí. "Měli jsme hodně šancí, ale zazdili koncovku. Naopak Finům vyšlo všechno, na co sáhli a v závěru nás to bezmoc zlomila," hodnotil na webových stránkách hokejového svazu vysokou porážku 2:6 Káňa.

Hrdinou na straně vítězů byl s 30 úspěšnými zásahy gólman Rask, který byl nejlepší na svém postu už na minulém šampionátu. "Za porážku nemůže až tolik váhání v koncovce jako spíš nedůslednosti v obraně a prošvihnutý úvod druhé třetiny. Hráli jsme v tom okamžiku hodně špatně, soupeře sami dostali do pohody, a pak se jen zoufale snažili dotáhnout," litoval trenér Vladimír Bednář.

kez, Právo

Časová osa: Reprezentace

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.