Živě

Hadamczik zúžil kádr pro MS do 18 let, Pytlíka povolávat nebude

15. dubna 2019 11:43 - Praha
(Aktualizováno: 15. dubna 2019 19:57)

Trenér hokejové reprezentace do 18 let Alois Hadamczik zúžil nominaci na nadcházející mistrovství světa ve Švédsku, na kterém se Češi budou snažit po pěti letech vrátit mezi medailisty. V kádru nakonec chybí i útočník Jaromír Pytlík z kanadského Sault Ste. Marie, pro kterého klubová sezona skončila v noci na dnešek a byl tak teoreticky k dispozici. Hadamczik se ale rozhodl, že jej nepovolá.

 

Twitter

"Trenéři se rozhodli, že chtějí mít partu celistvou a jakýkoliv zásah zvenčí by byl ošemetný," řekl manažer týmu Michael Grim pro Hokejka TV. Hadamczik společně s asistenty Radkem Bělohlavem a Markem Židlickým tak mají aktuálně k dispozici 24 hráčů, jeden z nich si na turnaji nezahraje.

Po závěrečném soustředění v Příbrami byli z nominace vyřazeni brankář Nick Malík, obránce Jan Klodner, Daniel Poizl, Jiří Suhrada a útočníci David Vitouch, Martin Beránek a Erik Čermák. Již v průběhu přípravy tým opustili Pavel Novák a Adam Křemen.

Čeští hokejisté v závěru přípravy na MS dvakrát porazili Slovensko. Na šampionátu se v základní skupině A v Umee utkají s Běloruskem, Švýcarskem, Finskem a Kanadou. Mistrovství začne 18. dubna.

"Cíle má člověk vždycky nejvyšší. Chceme vyhrát tolik zápasů, abychom pak uspěli ve čtvrtfinále, a co bude dál, to uvidíme. Jet tam jen s tím, že postoupíme ze skupiny, s tím bychom asi spokojení nebyli. Chceme větší úspěch a to je medaile," řekl Hadamczik.

Nominace českých hokejistů do 18 let na MS ve Švédsku:
Brankáři:
Jan Bednář (Karlovy Vary)
Lukáš Pařík (Liberec)
Jan Škorpík (Sparta Praha),
Obránci:
Radim Kučeřík, Jan Mlčák (oba Kometa Brno)
Adam Rutar (Olomouc)
David Tureček (Karlovy Vary)
Ondřej Volráb (Kladno)
Jakub Žůrek (Liberec)
Martin Hugo Haš (Tappara Tampere/Fin.)
Šimon Kubíček (Seattle/WHL),
Útočníci:
Adam Najman, Jakub Rychlovský, Michal Teplý (všichni Liberec)
Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Třinec)
Ondřej Pšenička (Sparta Praha)
Filip Koffer (Pardubice)
Jan Myšák (Litvínov)
Marcel Barinka (Halifax/QMJHL)
Martin Lang (Kamloops/WHL)
Radek Mužík (Lulea/Švéd.)
Filip Přikryl (Saint John/QMJHL)
Matěj Toman (Prince George/WHL).
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.