Živě

Reichel sestavu tají, se Švýcary čeká boj o Bratislavu

20. května 2019 20:16 - Bratislava

To spíš sfinga promluví, než z asistenta kouče hokejové reprezentace Roberta Reichla dostanete informace o podobě české sestavy na poslední vystoupení ve skupině, které tým odehraje v úterý ve 12:15 h na bratislavském ledě proti Švýcarsku.

SPORT.CZ

„Máme pocit, že se nám složení mužstva už stabilizovalo, ale možná tam jedna změna bude," říká Reichel a na dotaz, jestli k ní dojde na gólmanském postu, se jen usměje. „Brankáři už naše rozhodnutí vědí a vy si napište tu svou předpokládanou sestavu," vybídl novináře asistent trenéra.

Z více než hodinového tréninku se pak dalo vypozorovat jediné, že benjamínek mužstva, 19letý útočník Filip Chytil skutečně ztratil místo v sestavě a měl by znovu usednout jen na tribunu. Otázky nasazení sedmi či osmi obránců i podoby čtvrté lajny, kde vedle Tomáše Zohorny v minulém zápase na křídle alternovali jeho bratr Hynek, Řepík a Palát, ale zůstaly nezodpovězeny.

Předpokládaná sestava českých hokejistů na Švýcary:
Bartošák - Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Sklenička - Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna.

„Řekl bych, že celé mužstvo si sedlo, to pak vylítnou i jednotlivci, ale kvůli kanadským bodům tam nikdo z hráčů není," reaguje Reichel na skutečnost, že Voráček a Frolík už mají dvanáct kanadských bodů, přičemž na tuto hranici se z českých hráčů na MS dostal naposledy právě Reichel při zlatu v roce 2001.

Nakonec se ale alespoň trochu zamyslí nad příštím soupeřem. „Švýcaři tady hrají hodně dobře, viděli jsme jejich čtyři zápasy živě, včetně toho posledního s Ruskem. Mají šikovné rychlé hráče, kteří dobře bruslí, i jejich beci předvádí výborný pohyb," říká Reichel.

Češi varují před švýcarskou zarputilostí, Švýcaři zase před tvrdostí obránce Radko Gudase

SPORT.CZ

Označuje posledního soka za hodně kompaktní tým. „Bude to se Švýcary těžký zápas a dobrý test před čtvrtfinále. Navíc všichni víme, co nám může tahle výhra přinést. Snažíme se vyhnout složitému cestování na klíčový duel do Košic, pro náladu družstva je i tohle podstatné," přemítá Reichel.

Určitě podle asistenta kouče není náhoda, že loni Švýcarsko došlo až do finále. „Mají teď silnou generaci a třeba Josiho je v Nashvillu naprosto klíčový hráč. Navíc Hischier z New Jersey byl jedničkou draftu, Fiala patří k hvězdám Minnesoty, ale jde hlavně o nás. Když k tomu přistoupíme, jak máme, a předvedeme svůj hokej, máme šanci vyhrát," říká Reichel, jenž odmítá, že by výhry nad dvěma papírově slabšími soupeři Itálii a Rakouskem byly povinností. „Na mistrovství není žádný zápas z povinnosti. My jsme rádi za ten způsob, jak se vyhrálo a že oba soupeři dostali osmičku, kluci na ně měli chuť," prohlašuje.

Proti Švýcarům už v poledne. Čeští hokejisté budou dřív vstávat. Co si dají k snídani?

SPORT.CZ

kez (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.