Rubriky:

Reprezentace

Dárius Rusnák, kapitán československých mistrů světa z roku 1985, se dožívá 60 let

2. prosince 2019 15:16 - Bratislava

Bývalý československý hokejový reprezentant a kapitán mistrů světa z roku 1985 Dárius Rusnák slaví v pondělí 60. narozeniny. Před nedělním ligovým utkáním Slovanu Bratislava se Zvolenem si Rusnák převzal dres s číslem 60 a na záběrech na kostce nad ledem si diváci připomněli jeho bohatou kariéru.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Rusnák získal vedle zmíněného titulu také stříbrné medaile ze zimní olympiády v roce 1984 v Sarajevu a dvě stříbrné medaile na mistrovstvích světa v letech 1982 a 1983. V československé reprezentaci zaznamenal celkem 156 startů, v nichž vsítil 68 branek.

Prakticky celou kariéru strávil ve Slovanu Bratislava, jen rok hrál v Dukle Jihlava a v závěru kariéry působil čtyři roky ve finské lize.

Kapitán československého týmu Dárius Rusnák přebírá v roce 1985 v Praze trofej pro mistry světa z rukou tehdejšího šéfa LIHG Güntera Sabetzkého.

ČTK

Jako dvacetiletý byl u zisku historického ligového titulu Slovanu Bratislava v čs. lize v ročníku 1978/1979. V útoku hrál jako centr mezi Mariánem Bezákem a Jánem Jaškem. Prim tehdy v bratislavském mužstvu hráli bratři Šťastní. V československé reprezentaci vytvořil Rusnák skvělý útok s Igorem Libou a Vincentem Lukáčem.

Legendy slovenského hokeje Dárius Rusnák (vlevo) a Jozef Golonka.

Jan Koller, ČTK

V roce 1982 podepsal smlouvu se zámořským klubem Québec Nordiques, ale z rodinných důvodů odmítl emigrovat. V roce 1987 ho z 230. místa draftovala Philadelphia Flyers, ale ani její dres nikdy neoblékl. V roce 2009 byl uveden do Síně slávy slovenského hokeje.

Po ukončení kariéry působil jako trenér a nějaký čas pracoval i v kanceláři tehdejšího slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.