Rubriky:

Reprezentace

Obrovská smůla! Měl debutovat v hokejové reprezentaci, z premiéry ale sešlo

9. prosince 2019 10:26 - Praha

Ve výběru reprezentačního trenéra Miloše Říhy staršího pro Channel One Cup byl jediným nováčkem a těšil se, že v tomto týdnu zažije premiéru v národním týmu. Na debut ale nakonec nedojde. Šestadvacetiletý hokejový útočník Karlových Varů Jakub Flek se v nedělním extraligovém zápase s Libercem (Energie ho vyhrála 3:2 po nájezdech) zranil a z turnaje konaného tento týden v Praze a Moskvě se omluvil. Západočeský klub to oznámil na svých stránkách.

 

David Taneček, ČTK

Flek se po souboji s libereckým gólmanem Hrachovinou v prodloužení potýká s problémy s kolenem. Rodák z Mariánských Lázní je s osmi góly a třinácti asistencemi třetím nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů v sezoně.

Pro Energii to však není jediná špatná zpráva. Vedle Fleka je nově na marodce i druhý nejproduktivnější hráč mužstva Slovák Dávid Gríger. I on má problémy s kolenem, které si poranil v souboji s libereckým útočníkem Jelínkem ve třetí třetině.

Léčba obou hráčů se odhaduje na dva až čtyři týdny.

Gulaš odehraje za reprezentaci jediný zápas! Proč Říha opomenul hráče Třince a Hradce Králové?

Národní tým se bude na Channel One Cup, na němž loni obsadil poslední čtvrté místo, připravovat od pondělí v Plzni, kde ve čtvrtek 12. prosince nastoupí proti úřadujícím mistrům světa Finům. Pak už se přesune do Moskvy, hlavního dějiště podniku. V ruské metropoli vyzve Říhova družina v sobotu domácí sbornou a o den později Švédy.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace