Rubriky:

Reprezentace

Špaček bude v reprezentaci dělat asistenta už čtvrtému trenérovi. Jakou měl podmínku?

6. května 2020 12:56 - Praha

Asistenta dělal u národního týmu už Vladimirům Růžičkovi a Vůjtkovi i Josefu Jandačovi. Nyní se Jaroslav Špaček k hokejové reprezentaci po dvou letech vrací, když ve stejné roli bude spolu s Martinem Strakou nápomocen šéfovi střídačky Filipu Pešánovi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Mojí podmínkou bylo, abychom do toho šli oba s Martinem (Strakou, šéfem Plzně). Je to pro mě důležité, že můžeme komunikovat přímo v klubu," řekl šestačtyřicetiletý Špaček klubovému webu Plzně, v níž působí jako asistent trenéra u áčka a manažer mládeže.

„Pro Martina to bude úplně něco nového, jiného než v klubu. Musíme si udělat přehled o hráčích a promluvit si s Filipem (Pešánem), rovněž kontaktovat předchozí trenéry, abychom navázali na jejich práci, kterou odváděli správně. Byl vidět posun a na ten chceme navázat. Takže určitě zavolám Karlu Mlejnkovi a pobavíme se o becích," nastiňuje své nejbližší plány olympijský šampion z Nagana a trojnásobný mistr světa, který bude mít u nároďáku na starost obránce.

Legendy potvrzeny. Straka se Špačkem jdou trénovat reprezentaci s Pešánem

Na práci s o čtyři roky mladším Pešánem se těší. „S Filipem se známe ještě z doby, když jsem byl u nároďáku za Pepy Jandače. Byl jsem přesvědčený, že to do nároďáku seniorské reprezentace dotáhne. Je to mladý, perspektivní trenér, který si jde za svým cílem," chválí Špaček svého nadřízeného.

Asistent Jaroslav Špaček (vlevo) a hlavní trenér Josef Jandač v době, kdy spolu vedli národní tým.

Vlastimil Vacek, Právo

„Obklopil se, když to tak řeknu, mladými kluky jako jsem já, Martin a Petr (Nedvěd, generální manažer reprezentace). Je to hodně i o respektu hráčů směrem k nám a našem respektu k nim. Věřím, že všechno bude klapat," míní Špaček.

Je přesvědčený, že skloubit svou práci v Plzni a u národního týmu dokáže. Tak jako to zvládl už při svých předchozích působeních v reprezentaci.

https://www.facebook.com/czehockey/posts/3540903635937519

„Nemělo by to významně kolidovat. S nároďákem budeme pryč v reprezentačních přestávkách extraligy, kdy se tady víc trénuje. Náročný bude až konec klubové sezony, kdy začne play off a připravují se smlouvy jak s novými, tak stávajícími hráči, řekl Špaček.

K Pešánovi budeme absolutně loajální, hlásí Straka a těší se na novou zkušenost

„Jsem přesvědčený, že všechno bude výborně fungovat. Není to o tom, že se sbalíme a prostě odjedeme pryč. Pořád budeme v kontaktu. V dubnu a květnu, když má nároďák vrchol sezony, začínají na klubové úrovni letní přípravy, do kterých bychom ani nezasahovali," prohlásil Špaček, podle kterého je dvouletá smlouva u reprezentace ideální.

Jaroslav Špaček s Jaromírem Jágrem na snímku z roku 2015.

Vlastimil Vacek, Právo

„Dlouhé kontrakty nemají za mě smysl, protože takhle se lépe vyhodnotí, jestli to má, nebo nemá cenu," soudí.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace