Rubriky:

Reprezentace

Třetí zápas, třetí porážka. Češi na Karjale prohráli i s Ruskem

14. listopadu 2010 13:16 - HELSINKY

Čeští hokejisté v neděli zakončili své nevydařené vystoupení na Karjala Cupu třetí porážkou, tentokrát nestačili na Rusko, jemuž podlehli 1:3. První reprezentační akce po zlatém triumfu na mistrovství světa tak skončila fiaskem, Češi skončili poslední bez bodu a jen se čtyřmi vstřelenými góly. Pozitivem bylo vystoupení gólmana Jakuba Štěpánka, který byl dvakrát poprávu vyhlášen nejlepším hráčem týmu a podával velice dobré výkony.

 

Petr Hloušek, Právo

Češi nastoupili do posledního zápasu s proházenými útočnými formacemi a se Štěpánkem v brance. A ten byl od začátku v permanenci. Ve třetí minutě se až před branku prokličkoval Mozjakin, Štěpánek ale svůj tým podržel. V deváté minutě už šla ovšem sborná do vedení. Při oslabení zapomněla česká obrana na Perežogina, který poslal puk neomylně pod horní tyčku.

Šťastná dorážka a spousta chyb...

Na konci dvanácté minuty si první přesilovku zahrál i Hadamczikův tým a Klepiš trochu šťastnou dorážkou srovnal. Češi se zvedli, hru vyrovnali, přesto do šaten odcházeli s jednogólovým mankem. Při další početní výhodě sice Štěpánek střelu Kornějeva vyrazil, na opakovanou střelu Grebeškova už ale nedosáhl.

Ani druhá část zlepšení českého výkonu nepřinesla. Hráči byli až příliš pasivní, s kotoučem na holi se do ničeho nepouštěli, a tak Košečkin v brance moc práce neměl. To jeho protějšek Štěpánek se blýskl zejména ve 32. minutě. Při špatném střídání se na něj řítila hned trojice soupeřů, Afinogenov však místo kombinace sáhl po blafáku, který mu Štěpánek zneškodnil.

Po necelé půl minutě hry ve třetí třetině přišla další hrubka v obraně českého týmu, když Škoula pokazil rozehrávku, což Kajgorodov ztrestal přesnou střelou mezi Štěpánkovy betony. V druhé polovině třetiny se Češi trochu zvedli, pomohla jim i přesilová hra, ale ke gólu chyběl kousek. Nejdříve překážela branková konstrukce, chvíli nato zastavila Kašparovu střelu tyčka.

Jistota v brance

Jenže stále platilo, že zatímco český výběr se jen ztěžka prokousával do zakončení, ruským forvardům šel přechod do útoku velmi lehce. Češi se naštěstí po celý zápas mohli spolehnout na jistotu v brance - Štěpánka, který kryl řadu nebezpečných útočných výpadů sborné. Jinak by skóre vypadalo hrozivě.

V závěru se třetí dvacetiminutovky se oba týmy smířili s podobou výsledku a už nepřipustili jeho změnu. Český výběr tak prohrál po Švédech a Finech i s dalším silným evropským rivalem.

Česká republika - Rusko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Klepiš (Škoula, Kašpar) - 9. Pěrežogin (Popov, Grebeškov), 19. Grebeškov (Kornějev, Afinogenov), 41. Kajgorodov. Rozhodčí: Rönn, Salonen - Kiilunen, Suominen (všichni Fin.). Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: 4572.
Česká republika: Štěpánek - Němec, Škoula, F. Novák, Čáslava, Lojek, Krajíček, Gřegořek, Mojžíš - Kašpar, Červenka, Klepiš - Marek, Novotný, Hubáček - Kvapil, Vašíček, M. Růžička - Gulaš, Kreps, Klimek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: Košečkin - I. Nikulin, Bělov, Kornějev, Grebeškov, Kuljaš, Jemelin, Guskov, J. Birjukov - Morozov, Kajgorodov, Mozjakin - Afinogenov, Gorovikov, Saprykin - Pěrežogin, Kurjanov, Popov - Platonov, Čurilov, Kňazev. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.
škv, kvk, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace