Slováci vědí víc. Jágr bude hrát na mistrovství světa, už je na tramvaji

25. listopadu 2010 14:48 - PRAHA

Jaromír Jágr a jeho účast na mistrovství světa na Slovensku 2011? Patrně tomu tak skutečně bude. Pořadatelé uveřejnili vzhled autobusů a tramvají, které budou fanoušky za pár měsíců rozvážet. A kladenský odchovanec je jedním z reklamních taháků. Proti jeho postavě na vozidle MHD stojí zase slovenská hvězda Marian Hossa.

 

2011 IIHF World Championship, Slovakia

„Chceme návštěvníkům a obyvatelům Bratislavy a Košic připomínat, že začátek této úžasné sportovní události se blíží. Budeme rádi, pokud obě města budou více žít hokejem díky označeným autobusům a tramvajím,“ řekl generální ředitel Mistrovství světa 2011 Igor Nemeček.

Podoba tramvaje na hokejovém mistrovství světa na Slovensku, které proběhne příští rok v Bratislavě a Košicích.Podoba tramvaje pro hokejové mistrovství světa na Slovensku, které proběhne příští rok v Bratislavě a Košicích.foto: 2011 IIHF World Championship, Slovakia 

První hokejová tramvaj vjela do bratislavských ulic v pondělí. Podobně tomu tak bylo i u autobusu. Košice se přidají za pár dní. Premiérově přibude nový přírůstek do Bratislavského dopravního systému - Mercedes Capa City, který bude použit pro reklamní účely. Celkově půjde o 120 metrů čtverečních lepící fólie.

Světový šampionát startuje 29. dubna. Finálový den je naplánovaný na 15. května a česká reprezentace bude titul mistrů světa na Slovensku obhajovat.

A co Jágr a jeho účast na šampionátu? U sousedů už je jeho obří fotografie na trolejbusu. A samotný hráč? "Řekl mi, že by chtěl přijet na poslední turnaj Euro Hockey Tour před mistrovstvím světa. Má zájem, to mě těší," řekl před pár týdny trenér reprezentace Alois Hadamczik.

lik, Sport.cz

ČT sport Česko - Slovensko dnes 17:10
20210506T17:10:00+0200
Česko vs. Slovensko
Česko vs. Slovensko
Česko
Slovensko

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.