Živě

Krásné gesto! Čeští hokejisté se vzdali velké části honoráře, sestřičkám věnovali 200 tisíc

16. listopadu 2020 14:47 - Praha

Na úvodním turnaji nové sezony potěšili fanoušky dobrými výkony a konečným druhým místem, a ještě pomohli dobré věci. Čeští hokejoví reprezentanti se vzdali významné části honoráře za Karjalu a věnovali 200 tisíc korun na transparentní účet České asociace sester projektu "Pomáháme sestřičkám" pro zdravotníky, kteří bojují s koronavirem v první linii. Symbolický šek předal v pondělí kapitán národního týmu Filip Hronek prezidentce České asociace sester Martině Šochmannové.

 

Český hokej

„Ve složité situaci, kterou prožíváme, odvádějí zdravotní sestry skvělou a obdivuhodnou práci," uvedl obránce Detroitu zapůjčený do Hradce Králové při předání šeku.

„V národním týmu jsme se proto domluvili, že jim alespoň tímto způsobem vyjádříme naši podporu. Za to, jak pomáhají nemocným a jak se se vším vyrovnávají, si zaslouží úctu a poděkování nás všech," prohlásil Hronek.

Kapitán hokejové reprezentace Filip Hronek předal prezidentce České asociace sester Martině Šochmannové symbolický šek na 200 tisíc korun.

Český hokej

Lékaře a sestřičky podpořila hokejová reprezentace také v rámci projektu společnosti Škoda Auto, díky kterému byla personálu infekčních a covidových oddělení rozvezena v minulém týdnu obědová menu připravená předními šéfkuchaři.

To vy jste opravdoví hrdinové! Pešán, Nedvěd a spol. krásným gestem splnili slib

Téměř 30 tisíc hlasujících rozhodlo, že tříchodová obědová menu obdrželi lékaři, sestřičky a další zdravotnický personál v ÚVN Praha, FN Motol, FN sv. Anny Brno, FN Olomouc, FN Plzeň Bory, KN Liberec a ON v Mladé Boleslavi.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.