Davos? Nejdu tam hrát čtvrtou lajnu, ujišťuje střelec Třince

4. května 2021 19:44 - Praha

K hokejové reprezentaci se připojil jako čerstvý šampion extraligy, kterou ale po dvou letech opustí. Šikovný křídelník Matěj Stránský mění Třinec, v němž během uplynulého ročníku nasázel včetně play off celkem 38 gólů, za příjemnou destinaci ve švýcarských Alpách.

 

Radek Petrášek, ČTK

Proč jste kývl zrovna Davosu?

Prioritou příští sezony pro mě bylo Švýcarsko. V Davosu jsme hráli s Třincem na Spengler Cupu, a tak nějak jsem se tam zalíbil jeho trenérovi... Byli jsme v kontaktu už loni a letos už se to jenom dopeklo. Smlouvu jsem měl podepsanou asi měsíc před koncem play off.

Švýcarsko jste zvolil jen kvůli hokeji?

Hodně i z životní stránky. Máme malou dceru a chtěli jsme na nějaké pěkné místo. Všichni, co tam byli, si to tam pochvalovali a mají na Švýcarsko jenom dobré vzpomínky.

Silnou stopu v něm zanechal třeba Dominik Kubalík, který střelecky válel v Ambri. Také vy vyrazíte do tamní ligy v nálepkou elitního šutéra, góly se od vás budou čekat.

Určitě nejdu do Davosu hrát čtvrtou lajnu! Jdu tam s vysokými ambicemi. Sám na sebe kladu vysoké nároky. Je to pro mě zase nová výzva a velká motivace. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Matěj Stránský (vpravo) z Třince v souboji s Pavlem Kousalem z Mladé Boleslavi.

Vít Šimánek, ČTK

Kdy se do Davosu přesunete?

S trenérem jsem v kontaktu. Kdy do Davosu pojedu se bude odvíjet i od toho, dokdy zůstanu v reprezentaci. Potom se domluvíme, co a jak... Abych měl i odpočinek po náročné sezoně. Ale rád bych dorazil i kvůli nadmořské výšce o něco dřív, abych se aklimatizoval a zvykl si.

Vychutnal jste si vzhledem k restrikcím oslavy třineckého titulu?

V rámci možností ano. Všechno bylo zavřené, ale měli jsme pak jízdu po městě s fanoušky v ulicích, což bylo úžasné. Moc jsem si to užil a budeme na úspěšný rok s klukama vzpomínat.

Po skvělé sezoně byste byl jistě dost smutný, kdyby vám unikla nominace na MS...

Zklamaný bych určitě byl, o to víc po takové sezoně. Už mnohokrát jsem říkal, že je mým snem zahrát si na mistrovství. Ale míst na soupisce je omezeně a je tu strašně moc kvalitních hráčů. Budu ale bojovat. Uvidíme, až pojede tým do Rigy, jestli tam budu, nebo ne. (úsměv)

jsv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.