Rubriky:

Reprezentace

Nominace mě překvapila i potěšila, přiznal obránce Barinka

6. ledna 2014 21:13 - Praha

Nominace obránce Michala Barinky na olympijské hry v Soči byla podle všeho největším překvapením v dnes zveřejněném výběru kouče Aloise Hadamczika. I sám devětadvacetiletý hokejista, který má ve sbírce zlatou medaili z mistrovství světa v roce 2010, přiznal, že s účastí na vrcholné akci sezóny moc nepočítal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Překvapilo mě to i potěšilo, obojí zároveň. Dostat se na olympiádu je sen každého hráče. A já jsem rád, že se tam podívám. Mám šanci tam něco předvést," řekl Barinka.

Zda se dostane mezi osm vyvolených obránců, v posledních dnech moc nepřemýšlel. "Moc jsem to neřešil, byly tam různé varianty. Hodně obránců nakonec nepojede a trenér vsadil na tuhle sestavu. A jak už jsem říkal, já jsem strašně rád, že tak jsem," uvedl.

Pomohly výkony na EHT

Kouč Hadamczik přiznal, že Barinku nominoval hlavně na základě výkonů ve dvojici s Lukášem Krajíčkem na Českých hokejových hrách a na nedávném turnaji Channel One Cup. "Myslím si, že nám to s Lukášem hodně pomohlo, oba turnaje se nám vyvedly. I proto on asi vsadil na tuhle kartu a chce nás asi nechat spolu," uvedl Barinka.

Barinkova nominace do Soči je pikantní i proto, že je zetěm reprezentačního kouče. Doma prý ale jeho případnou nominaci neřešili. "Je jasné, že se potkáváme. Bylo ale tolik variant... Pořád se sledovalo, který obránce se uzdraví, kdo je nemocný. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jak to dopadne," vysvětlil Barinka. "Takové věci mi navíc nepřísluší, neřeším je. Je to otázka trenéra, jak si to postaví. Já jsem rád, že jsem se tam dostal," doplnil.

Rodák z Vyškova startoval na třech světových šampionátech, na olympiádu ale pojede poprvé v kariéře. "Není nic většího než olympiáda, kdy se přeruší soutěže a k dispozici jsou nejlepší hráči pro všechny reprezentace. Tohle bude to nejlepší, co může člověk zažít," dodal Barinka.

ČTK

Časová osa: Reprezentace