Rubriky:

Reprezentace

Češi jsou ve všem nejhorší, zní ze zámoří tři týdny před Světovým pohárem

25. srpna 2016 08:37 - Praha

Už jen třiadvacet dnů zbývá do začátku letošního hokejového vrcholu. V sobotu 17. září odstartuje Světový pohár v Torontu a český tým se pustí do boje s velmocemi. Velké šance se mu rozhodně neprorokují.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Když se kouknu zpětně, tak nám vždycky svědčila role outsidera," tvrdil generální manažer reprezentace Martin Ručinský, který jako hráč zažil Kanadský pohár v roce 1991 a i první dva ročníky Světového poháru v letech 1996 a 2004.

„Před dvaceti lety jsme byli pasováni na favorita a dopadlo to naprostou katastrofou. My umíme spíš překvapit, když s námi nikdo nepočítá. Jako v roce 2004, kdy jsme v semifinále s Kanadou prohráli až v prodloužení."

Nepočítá, je ale ještě hodně slabé slovo. V zámoří se o týmu, který pro Světový pohár sestavili čeští trenéři, hovoří jako o mužstvu víceméně do počtu, jež nevyniká žádnou extra předností a disponuje ultra slabou obranou.

V Česku se sice mluví o silné trojici gólmanů Petr Mrázek, Michal Neuvirth, Ondřej Pavelec, ale zámoří to vidí jinak. V brankářském žebříčku osmi celků, který sestavili redaktoři NHL.com, jsou Češi poslední. Před nimi se umístila i slepená mužstva Evropy a Severní Ameriky, zatímco na špici trůní kanadští a američtí gólmani.

Češi mají nejhorší beky i útočníky, myslí si v zámoří

„V bráně jsme nejsilnější," říkal přesto Ručinský. „Mrázek a Neuvirth měli výbornou sezónu. Já doufám, že jeden z nich nás určitě podrží a dostane co nejdál," přál si v rozhovoru pro NHL nejlepší český brankář v historii Dominik Hašek.

V Kanadě však jeho optimismus ohledně týmu vedeného Josefem Jandačem rozhodně nesdílejí. O defenzivě už řeč byla: podle ankety NHL mají nejhorší beky Češi, nejlepší Švédové.

Moc nebezpečí prý nebude hrozit ani od českých útočníků, kteří skončili také poslední. Česko má ze zúčastněných mužstev prý i nejhorší přesilovky. Jen v oslabeních se o poslední příčku dělí s mladým severoamerickým výběrem...

„Že nám někdo nedává šanci, nám může být jedno, my na tom ledě musíme nechat všechno," odmítal útočník Jakub Voráček prognózy, které dělají z českých hokejistů pomalu neschopné chudáky.

„Kanada vyhrála dvě poslední mistrovství světa ve velkém stylu. Hrajeme proti ní ale jen jeden zápas a v něm se může stát cokoli," řekl Ručinský.

bum, Sport.cz, Právo

Jak dopadne česká hokejová reprezentace na Světovém poháru?

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace