Živě

Střelci Kudrnovi chyběla výhra

21. dubna 2006 07:13 - ŽILINA

Dát dva góly v národním týmu v jednom zápase se nepovede jen tak každému. Útočník Jaroslav Kudrna si však formu z extraligy přenesl i do reprezentace a ve čtvrtek se v Žilině postaral o oba góly proti Slovákům. "Je jen škoda, že jsme nevyhráli," posteskl si.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Peterkův útok s Kudrnou a Hubáčkem na křídlech byl určitě nejnebezpečnější formací hostů. "Dařilo se nám o trochu lépe než v prvním zápase v Ostravě. Měsíc jsme nehráli, a tak jsem se v odvetě už cítil rozbruslenější," řekl Kudrna, který si pochvaloval spolupráci s centrem Peterkem: "V Třinci hráváme spolu, tak jsem tušil, že mi při prvním gólu dá puk  před prázdnou branku. I druhá trefa byla z dorážky, bohužel jsme náskok neudrželi."

Více o čtvrtečním přípravném utkání najdete ZDE:

Se speciálním vysvětlením, proč český tým přišel ve třetím dějství o vedení, přispěchal obránce Jan Hejda. "Zdálo se mi, jako by kluziště bylo z kopce. V první části byli lepší Slováci, ve druhé jsme je úplně přebruslili a poslední třetina opět patřila jasně domácím. Vždycky se hrálo jen na jednu branku, bohužel dvakrát jsme na té straně horší straně zimáku bránili my," neztrácel ani po remízovém zápase humor český obránce.

Kudrna vysvětloval špatný úvod realističtěji. "Zbytečně jsme drželi puky v obraně a ani útočníci klukům v rozehrávce nepomohli," tvrdil kanonýr a Hejda přidal: "Věděli jsme, že Slováci do toho na konci půjdou po hlavě, ale bohužel jsme je pustili před bránu."

Igor Bruzl (Žilina), Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.