Rubriky:

Reprezentace

Hokejová reprezentace se po více než pěti letech představí v Chomutově

24. února 2017 12:04 - Praha

Dvojutkání s Norskem v rámci Euro Hockey Challenge, které se uskuteční 12. a 13. dubna, odehraje česká hokejová reprezentace v Chomutově. Národní tým se tam vrátí po více než pěti letech, v zatím jediném utkání v místní aréně prohrál v prosinci 2011 v rámci Channel One Cupu se Švédskem 1:2.

 

Adam Ihse, ČTK/AP

„Před pěti lety vytvořili chomutovští pořadatelé reprezentaci skvělé zázemí a jsem přesvědčen, že stejně tomu bude i letos," uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Zápasy s Norskem odstartuje reprezentace přípravu na květnové mistrovství světa konané v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Svěřenci Josefa Jandače se poté utkají 22. a 23. dubna v Norimberku a Mannheimu s Německem a od 27. do 30. dubna odehrají proti Finsku, Švédsku a Rusku Carlson hokejové hry v Českých Budějovicích. Světový šampionát odstartuje 5. května.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.