Paleček s Musilem budou asistenty jen pro MS

1. srpna 2006 09:02 - PRAHA

Stejné asistenty jako letos v Rize bude mít i na příštím MS kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik, i když Josef Paleček i František Musil doplní realizační tým až těsně před moskevským šampionátem.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

"Paleček má totiž během sezóny závazky jako kouč Liberce a Musil působí v roli skauta Edmontonu. Chápu, že jejich vytížení jim nedovoluje pracovat současně ještě pro reprezentace. Oba si ale vážili možnosti odjet alespoň na MS. Jsem ale moc rád za domluvu na našem společném působení při mistrovství, které je rozhodujícím vrcholem pro národní mužstvo. Letos se nám takové složení osvědčilo," řekl Právu Hadamczik s tím, že mu tento záměr s realizačním týmem ještě musí schválit výkonný výbor svazu.

Během sezóny na akcích Euro Hockey Tour i přátelských mezistátních zápasech však kouče na střídačce doplní asistent z extraligy, s jehož uvolňováním pro účely reprezentace by neměl být problém. "Už jsem si toho člověka vybral a dohodli jsme se na spolupráci, ale nechci jeho jméno oznámit přes média, dokud si o něm nepromluvím s předsedou svazu Kulhánkem, který se vrátí až 6. srpna ze zahraničí. Věřím ale, že to projde, a pak vše zveřejníme," vysvětlil Hadamczik.

Do Liberce možná i hráči z NHL

Trenér zatím nedokázal ani upřesnit, zda se jím vybraný asistent stane členem realizačního týmu i při MS. "O tom budeme ještě muset jednat, ale zatím vypadá, že by u reprezentace byl jen na čtyři turnaje." První akce sezóny, Pohár České pojišťovny, začíná poslední srpnový den v Liberci. "Už přemýšlím nad nominací a chystám se ji oznámit 21. srpna."

Trenér by znovu chtěl dát příležitost některým méně zkušeným mladíkům, ale chystá se pozorně mapovat přípravné zápasy extraligových celků i zjišťovat si podrobnosti o hráčích působících v Evropě. "Kdyby tu byla možnost, zařadím do týmu i hráče z NHL, kteří třeba budou bez smlouvy," prozradil Hadamczik.

Martin Kézr, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.