Rubriky:

Reprezentace

Vondrka myslel, že umře, teď hlásí návrat do olympijské tréninkové party

12. února 2018 16:47 - Kangnung

Už doma ho trápil kašel, po příletu do Koreje se však zdravotní stav Michala Vondrky prudce zhoršil. Po třech dnech se ale stačil vykurýrovat a v pondělí nechyběl na prvním tréninku české hokejové reprezentace v Kangnungu. „Let a následná aklimatizace mě dodělaly a úplně sundaly,“ vzpomíná Vondrka, který ještě minulý čtvrtek, v den svého příletu do Soulu, šel s mužstvem na led.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jenže pak jsem se začal cítit dost mizerně. V noci na sobotu jsem myslel, že snad umřu. Třeštila mě hlava, měl jsem vysokou teplotu. Nemohl jsem spát, ani prášek nezabíral," ošívá se ještě teď a přiznává, že ho na chvilku přepadly myšlenky, jestli není start na olympiádě v ohrožení.

„Vždycky jsem ale byl bojovník, proto jsem si takový scénář nechtěl pouštět do hlavy. V neděli už mě přestalo bolet celé tělo a chodil jsem i na procházky, abych jen nezůstával zavřený na pokoji," popisuje chomutovský kapitán.

Tři dny pauzy se na něm prý nepodepsaly. „Fyzicky jsem se v pondělí na ledě cítil až nad očekávání dobře," těšilo Vondrku, s nímž kouč Jandač počítá do druhého útoku k Mertlovi a Červenkovi.

„Mohlo by nám to klapat. Červus je hráč jako blázen, Mertlíka znám už odmala jako mimino, s jeho bráchou jsme chodili do školy. Je to rychlík, který umí i bránit," soudí Vondrka.

Jan Škvor (Pchjongčchang), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace