Rubriky:

Reprezentace

Cestu českých hokejistů do Švédska zkomplikovalo letadlo. Co se stalo?

25. dubna 2018 20:48 - Praha

Hodně netradiční a nepříjemný rozjezd měla cesta českých hokejových reprezentantů do Švédska, kde ve čtvrtek v Södertälje vstoupí do Švédských her utkáním proti domácímu týmu. Český tým se totiž zdržel hned na letišti, kde se musela řešit netradiční závada letadla. To totiž měnilo pneumatiky.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Čeští hokejisté zatím drží neporazitelnost v přípravě na květnové mistrovství světa v Dánsku a rádi by si sérii protáhli i na závěrečném turnaji Euro Hockey Tour.

Tým trenéra Josefa Jandače uspěl v zápasech Euro Hockey Challenge v Příbrami proti Švýcarsku (5:2 a 4:1) a s Francií v Amiens (5:2) a Cergy (6:2) a také na Carlson Hockey Games v Pardubicích proti Finsku (3:1), Švédsku (3:1) i Rusku (2:1). Díky tomu se posunul do čela Euro Hockey Tour o bod před Finsko a útočí na první celkové vítězství v sérii od roku 2012.

Triumf by považoval další z trenérů Jiří Kalous za velice cenný. "My prioritně tvoříme tým na mistrovství světa, ale vážíme si každé výhry za národní tým a jsou pro nás pro všechny nesmírně důležité. Určitě i vítězství v Euro Hockey Tour, kdyby se povedlo, tak by bylo fantastické," dodal Kalous.

Mimo sestavu zůstanou v prvním duelu obránci David Musil, Jakub Krejčík, Adam Polášek a útočníci Adam Musil, David Šťastný, Hynek Zohorna a Robert Kousal, na pozici třináctého forvarda bude Martin Kaut.

Všichni v týmu věří, že poslední komplikaci zažil národní tým na latišti v Praze. Zdržel se totiž odlet, protože stroj, kterým měl národní tým odletět, musel měnit pneumatiky. Vpodvečer už ale tým trénoval ve stockholmské hale Hovet.

Čtvrteční duel začne v Södertälje v 19:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

ČTK, Sport.cz