Rubriky:

SP 2016

Zápas s Kanadou byl rekordní. Porazí Češi vyslance Evropy?

19. září 2016 15:18 - Praha

Premiérové představení mají hokejové týmy na Světovém poháru za sebou. Zrodilo se už jedno překvapení, když Výběr Evropy porazil USA 3:0. Fanoušci také zažili první debakl, ten patřil české reprezentaci, která vyfasovala šest gólů od Kanady. Sama žádnou branku nedokázala vstřelit. Co říkají čísla po prvních čtyřech zápasech ve skupinách?

 

Nathan Denette, ČTK/AP

Nejvíce gólů vstřelila Kanada, šest, Výběr Severní Ameriky čtyři. Na opačném konci tohoto hodnocení je USA a Česko, u obou mužstev svítí nula.

Co se týče četnosti a chuti střílet je po šedesáti úvodních minutách také v čele Kanada, český gólman Michal Neuvirth si zachytal více než dost, šlo na něj padesát střel. Při chuti byl i výběr mladíků Severní Ameriky, kteří proti Finsku vystřelili třiačtyřicetkrát.

Nejvíce trestných minut vyfasovala Kanada, dvanáct. Nejméně Finsko, čtyři. Výhodu početní výhody využila zatím čtyři mužstva, opět je na čele tým javorového listu. Vstřelil dva góly, přitom Češi měli pouze tři vyloučené hráče.

Hity Rusům nepomohly

Hity, dohrání protihráče, další z možných ukazatelů hry. Tady vládne tým z Evropy, a to Rusko s číslem dvaatřicet. Na opačném pólu je Švédsko, které dosáhlo na čtrnáct hitů, ale Rusko porazilo 2:1, což je podstatné.

Ze sedmi statistik, které jsou v tabulce, šest „nej" patří k utkání Kanada - Česko, jen hity patřily Rusku. Vždy jde o výsledek, ostatní numera nejsou tak podstatná. Pokud budeme brát jen konečný stav, tak Česko nevstřelilo gól, šest jich inkasovalo. Vše může být za pár hodin ale jinak, tým vedený trenérem Josefem Jandačem hraje od 21 hodin středoevropského času s Výběrem Evropy.

Statistiky po prvních zápasech SP 
Kanada - Česko 6:0 
Střely na branku 50 27
Trestné minuty 12 6
Využití přesilovek 2 0
Hity 17 16
Vyhrané třetiny 3 0
USA - Výběr Evropy 0:3
Střely na branku 35 17
Trestné minuty 8 8
Využití přesilovek 0 0
Hity 25 19
Vyhrané třetiny 0 2
Švédsko - Rusko 2:1 
Střely na branku 29 28
Trestné minuty 6 8
Využití přesilovek 1 0
Hity 14 32
Vyhrané třetiny 1 1
Tým Severní Ameriky - Finsko 4:1 
Střely na branku 43 25
Trestné minuty 6 4
Využití přesilovek 1 0
Hity 27 26
Vyhrané třetiny 2 1
lik, Sport.cz

Porazí čeští hokejisté Výběr Evropy?


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..