Živě

Voráčka rozladila porážka i rozhodčí: Má takové ego, že si myslí, že je víc než zápas

20. září 2016 09:48 - Toronto

Po 93 minutách a 28 vteřinách otevřel Jakub Voráček střelecký účet českého týmu na Světovém poháru. Dva góly v síti Jaroslava Haláka ale byly málo na to, aby si Češi zajistili tolik potřebnou výhru. Teď už nemají osud ve vlastních rukách. „Šance tam pořád je, ale hodně malá. Jeden bod ze dvou zápasů je málo,“ řekl zklamaný útočník.

Video již není dostupné

sntv

Tím gólem jste zaskočil Haláka, ale možná i sám sebe. Nebo ne?

Měl jsem puk u nohou, chtěl jsem střílet na zadní tyč a sedlo mi to. Byl to důležitý moment, konečně se nám povedlo dát gól. Těch šancí bylo víc, snažil jsem se co nejvíc střílet. Škoda u šance předtím, kde obránce odpálil puk na brankové čáře. Jako lajna bych řekl, že jsme měli dobrý pohyb v útočném pásmu, dobře jsme forčekovali.

Na brankáře Mrázka šlo ale přes 40 střel...

To je moc. Myslím, že by se to mělo držet někde na třiceti, to je takový ten průměr. Nemyslím ale, že to bylo jen o střelách, ten hokej byl vyrovnaný. Ale v tom prodloužení je to vabank. Věděli jsme, že musíme ten bod uhrát a bohužel tu šanci využili oni.

Těší vás alespoň o něco lepší hra, než proti Kanadě?

Měli jsme víc klidu na hokejce. Posledních deset minut jsme mohli rozhodnout, vypracovali jsme si pár šancí, škoda, že z nich nepadl gól. Zklamání je velké, zápas jsme mohli vyhrát.

Zase jste se nevyhnuli zbytečným vyloučením, mezi která patřil i váš krosček na Zuccarella.

Bohužel ten rozhodčí si myslí, že je větší než zápas. S ním se ani nedá bavit, to není poprvé, to je i v NHL. Celý rok. Možná ten krosček byl trošku zbytečný, ale (Zuccarello) tam najel do Mrázka, tak si myslím, že jsme měli jít ven oba. A to první vyloučení... Já mu jen zvedl hokejku a on mě vyloučil za hákování. Tam už byl problém v prvním zápase, to sudího ego je natolik veliké, že si myslí, že je prostě nad tou hrou.

Zuccarello vás možná vytočil i cíleně, nemyslíte?

On ví, jak to hrát, jak vyprovokovat hráče. Ale je šikovný. Předvádí to v New York Rangers. Výborný hokejista. Dobře se pohybuje, malý, jde těžko trefit. Ale šest vyloučení je moc, já byl dvakrát. Kluci hráli výborně oslabení, drželi jsme se až do prodloužení, ale tam je to fakt vabank.

Jaká teď bude vaše motivace proti USA?

To není přátelák, to je Světový pohár. Ať se stane, co se stane, musíme hrát na tisíc procent a vyhrát ten zápas.

Půjdete se v úterý podívat na zápas Kanady s Američany, kteří vás mohou výhrou ještě udržet ve hře?

Nepůjdu. Strávím nějaký čas s rodiči, máme volno, tak si trochu orazím a začnu se připravovat na Ameriku.

Marek Burkert (Toronto), Sport.cz, Právo

Jak dopadne zápas českých hokejistů s USA na Světovém poháru v Torontu?


Časová osa: SP 2016

Filtr článků - SP 2016


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..