Rubriky:

MS hokej U20

Švédové vyrazí na MS hokejových dvacítek s náhradním koučem

11. prosince 2020 15:30 - Stockholm

Dva týdny před startem mistrovství světa hokejistů do 20 let museli Švédové vyměnit hlavního kouče. Tomase Monténa, který se nakazil koronavirem, nahradí jeho asistent Joel Rönnmark. Švédští junioři budou 26. prosince v Edmontonu prvním soupeřem českého týmu.

 

ČTK

Kvůli pozitivním testům na covid-19 nemohou do Kanady kromě Monténa ani jeho další asistent Anders Lundberg, trenér brankářů Nizze Landén a Adam Almqvist Andersson, který má na starosti video.

Třicetiletému Rönnmarkovi bude jako asistent pomáhat Anders Eriksen, který se k dvacítce připojil teprve tento týden na soustředění v Sundsvallu. V uplynulých letech pracoval u výběrů do 17 a 19 let, v této sezoně přešel k osmnáctce. Videorozbory bude mít na starosti nově Jason Pietrzykowski, který jinak pracuje pro Edmonton Oilers.

Kanada musela kvůli koronaviru uzavřít kemp hokejové dvacítky

"Byla to fuška dát dohromady realizační tým a týden jsme na tom intenzivně dělali ve spolupráci s IIHF. Poslední testy ukázaly, že všichni hráči a trenéři, co jsou v Sundsvallu, jsou zdraví a mohou odletět do Kanady," řekl generální sekretář švédské hokejové asociace John Stark. Z původní nominace vypadli kvůli nákaze koronavirem čtyři hráči.

ČTK

Časová osa: MS v hokeji do 20 let

Filtr článků - MS hokej U20


MS U20 v hokeji Kanada

Mistroství světa v hokeji hráčů do 20 let se již tradičně odehrává na přelomu kalendářního roku, letošní ročník začíná 25. prosince 2020 a končí 6. ledna 2021. Místem konání je kanadský Edmonton, kvůli koronavirové pandemii se celá okce odehrává v tzv. "bublině." Česká republika se ve skupině B utká s Ruskem, Švédskem, USA a Rakouskem. Triumf obhajují hráči Kanady.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..