Bruns si užívala, jak její jméno stoupá ve výsledcích. Opět střílela olympijské finále

11. srpna 2016 19:23

Po čtyřech letech střílela v olympijském finále. V Londýně pod jménem Sýkorová vybojovala bronz, v Riu už jako Adéla Bruns po dramatickém průběhu kvalifikace třípolohové malorážky brala sedmé místo. A rodačka ze Zlína byla maximálně spokojená, vždyť do finále postoupila teprve podruhé v sezóně. „Já to ani jako obhajobu medaile nebrala,“ ujišťovala.

 

Vít Šimánek, ČTK

Jak jste prožívala poslední minuty kvalifikace? Sama už jste měla dávno odstříleno, do postupující osmičky vás posunula zaváhání soupeřek...

Mě bavilo, jak to mé jméno skákalo v pořadí nahoru. Střílela jsem brzo a pak se docela rozfoukalo, tak jsem vydělala na tom, že jsem střílela rychle. A ostatní holky stojáka docela kazily. Je to olympiáda, byly taky nervózní, poslední položky jsou nejhorší.

Vždycky patříte k těm, které mají kvalifikaci rychle odstřílenou?

To ne, byla to i taktika. Nechtěla jsem střílet dlouho při nástřelu, pak by se to protahovalo. Proto jsem si řekla, že nástřelných ran bude málo, a když to bude dobré, půjdu rovnou do závodu. Mezi klečákem a ležákem jsem měla jen šest nástřelných ran, normálně mívám třeba patnáct, mezi ležákem a stojákem jich tu bylo jen pět. Je to málo, ale já cítila, že jsem dobře připravená, nechtěla jsem na nic čekat.

Pak už jste netrpělivě sledovala tabuli s výsledky?

Když jsem skončila, dívala jsem se. Věděla jsem, že Kubánka střílela kousek vedle mě, stál tam trenér a říkal, že když dá dvě devítky, tak jsem tam. Já si pomyslela, že je nedá, ale fakt tam byly.

Takže jste postupu moc nevěřila,

Moc ne, i když potom, co jsem viděla, jak střílí... Ale ono je to padesát na padesát, může dát i špatnou ránu, foukne vítr a je z toho desítka, všechno je možné.

Pak přišla úleva?

Určitě jsem byla strašně ráda. Vždyť Snježana Pejčíčová vyhrála skoro všechny Světové poháry, v jediném byla druhá a tady se jako největší favoritka nedostala do finále. Takže pro mě je to fakt úspěch.

Ve finále jste hned v úvodní položce vkleče nabrala ztrátu, kterou jste pak stahovala...

Ale třeba kdybych zastřílela klečáka výborně a byla na prvním místě, pak bych byla víc nervózní a ležák a stoják by nebyl tak dobrý. Ono je propojené všechno se vším...

Michal Osoba (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: