USA - Itálie 12:5Americké vodní pólistky obhájily olympijské zlato

Rio de Janeiro

Americké vodní pólistky porazily ve finále olympijského turnaje v Riu de Janeiro Itálii 12:5 a obhájily zlaté medaile z Londýna. Bronz získaly Rusky, které přehrály Maďarsko po penaltách.

Americké vodní pólistky se radují z vítězství v olympijském finále.

Turnaj vodních pólistek se pod pěti kruhy uskutečnil popáté a Spojené státy zatím vždy skončily na stupních vítězů. Po jedné bronzové a dvou stříbrných dnes přidaly druhou zlatou medaili a staly se první zemí, která vyhrála víc než jeden turnaj.

Ve finále proti vítězkám z roku 2004 Italkám neměly Američanky příliš problémů, pohodlný náskok si vypracovaly už v první čtvrtině a pak ho ještě zvýraznily ve třetí.

Rusky získaly první medaili ve vodním pólu od roku 2000 díky divokému duelu o bronz s Maďarskem. Na konečných 12:12 se jim podařilo vyrovnat zásluhou Anastasie Simanovičové v poslední vteřině, následoval dlouhý rozstřel, který nakonec vyhrály 7:6.

"Zisk medaile pro mě znamená všechno, měla jsem potíže, abych se vůbec dostala do týmu, ale snila jsem, že sem pojedu. Je to pro mě všechno," řekla hrdinka Simanovičová. Maďarky se před jejím vyrovnáním ujaly vedení z penalty minutu a 11 vteřin před koncem.