Rubriky:

Vodní sporty

Ruští veslaři ani vzpěrači neuspěli u soudu a přijdou o hry v Riu

3. srpna 2016 08:46 - Rio de Janeiro

Sportovní arbitrážní soud CAS v Riu de Janeiro zamítl odvolání 17 ruských veslařů a osmi vzpěračů proti vyloučení z olympijských her. Rusku tak zbyla v olympijské regatě jediná posádka z původních pěti. Celkem 22 veslařů z 28 nebylo do závodů puštěno kvůli porušení dopingových pravidel, vzpěračské soutěže budou ze stejného důvodu zcela bez ruské účasti.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Sedmnáct z potrestaných veslařů se proti rozhodnutí veslařské federace FISA odvolalo a zvláštní panel CAS už přímo v Riu trest potvrdil. Rusové přišli o obě osmiveslice, ženský dvojskif lehkých vah a čtyřku bez kormidelníka lehkých vah. Zbyla pouze mužská čtyřka bez kormidelníka.

CAS poté potvrdil i červnové rozhodnutí Mezinárodní vzpěračské federace IWF, která ruský svaz potrestala vyloučením ze všech světových soutěží na jeden rok za tři a více pozitivních dopingových testů při nových analýzách vzorků z olympijských her v letech 2008 a 2012.

FISA rozhodovala o osudu ruského veslařského týmu na základě zprávy antidopingové agentury WADA o dlouholetém státem organizovaném dopingovém programu napříč všemi sporty. Dva z 22 vyloučených veslařů měli v minulosti trest za doping, zbývající doplatili na manipulace se vzorky v moskevské laboratoři.

Odvolání ruských veslařů bylo prvním případem, který zvláštní panel v Riu rozhodl. Do pátečního zahájení her má na stole řadu dalších, většinu z nich rovněž od ruských sportovců. Řešit by mohl i případ cyklistky Martiny Sáblíkové.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..