Rubriky:

Cyklistika

Ústí nad Orlicí přivítalo svého olympijského vítěze Kulhavého

14. srpna 2012 18:53 - Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí v úterý odpoledne přivítalo olympijského vítěze a místního obyvatele Jaroslava Kulhavého. Na úspěšného bikera čekal plný park Kociánka a řada překvapení. Místní symbolicky představili svého "boha cyklistiky", Kulhavý dostal bílý háv a věnec na hlavu. Potom vítěze na nosítkách pronesli městem.

 

Josef Vostárek, ČTK

"Takové věci dobíjejí, jinak už bych asi usínal. Zatím ještě držím, na těch redbullech vydržím pár dní a pak asi umřu, ale to je teď jedno. Závod mám za sebou, takže na tom tolik nezáleží," řekl ČTK Kulhavý.

Lidé se na Kociánce scházeli už před čtvrtou hodinou odpolední a připravovali se na příjezd Kulhavého. Někteří z nich po náměstí chodili zabalení v prostěradlech nebo jiných bílých plátnech s věnci na hlavách. Jejich kostýmy měly připomínat obleky řeckých bohů a symbolizovat vstup Kulhavého mezi nesmrtelné.

Cyklista potom vstoupil na pódium travnatého amfiteátru, kde zodpověděl několik dotazů novinářům a nechal se vyfotografovat se zlatou medailí. Potom už se mohlo začít slavit. "Přivítejte doma olympijského vítěze," hlásil moderátor akce a plný amfiteátr propukl v nadšený jásot.

"Je to tady perfektní, tolik lidí jsem tady nečekal, že to tady bude úplně plný. Měl jsme nějaký ohlasy, že to bude takový menší, ale to neplatí a odpočinek se odkládá," řekl Kulhavý.

Organizátoři ho potom převlékli do bílého hávu a olympionik připil na úspěch. Potom dostal lehátko na zahradu, čímž organizátoři naráželi na dřívější Kulhavého vyjádření, že se chystá odpočívat.

Olympijského vítěze potom posadili na připravená nosítka a vydali se na slavnostní průvod městem. Do průvodu se připojilo několik stovek lidí.

Kulhavý v neděli vyhrál olympijský závod v cross country. Na hrách v Londýně získal čtvrté zlato a celkově poslední desátou medaili pro Českou republiku. Pro samostatné Česko vybojoval první cyklistickou olympijskou medaili, českoslovenští reprezentanti tu poslední získali v roce 1980 v Moskvě.

ČTK

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..