Francouzský jezdec Lionel Régal trefil stromy a zahynul

15. srpna 2010 23:49 - PRAHA/ST. URSANNE

Automobilový sport si vybral další krutou daň. Pětatřicetiletý francouzský jezdec Lionel Régal zahynul v neděli tragicky při závodě mistrovství Evropy automobilů do vrchu ve švýcarském St. Ursanne. V rychlosti kolem 200 km/h na mokré trati dostal smyk, prolétl místem, kde nebyla svodidla a trefil se svojí formulí stromy.

 

Jana Michlová, Jiří Koubek

„Z vozu podle očitých svědků ještě vystoupil, ale pak ztratil vědomí a skácel se k zemi. Lékaři jej už nedokázali oživit,“ řekl Právu český jezdec Petr Vojáček, který ve Švýcarsku rovněž startoval. Závod byl ihned ukončen.

„Pořadatelé pak jezdcům oznámili, že Régal byl převezen do nemocnice ve stabilizovaném stavu. Při tom ti, kteří u nehody byli, říkali, že byl krátce po nehodě mrtvý,“ dodal Vojáček.

Podle něho šlo o hrubou pořadatelskou chybu. „U nás ve Šternberku Italové nechtěli jet, protože v jednom místě nebyla svodidla. Přitom se jednalo o úsek, kam se auto prakticky nemohlo dostat. Na tomto švýcarském kopci nebyla bezpečnostní svodidla v pasáži, kde se jezdí přes 200 kilometrů v hodině a navíc v místě, kam se v případě nekontrolovatelného smyku může vůz naopak dostat velmi lehce. To se stalo Régalovi osudným,“ zdůraznil Vojáček.

„Régal byl můj přítel, velmi příjemný chlapík, který velmi rád jezdil do Česka na Ecce Homo. Miloval Prahu a přijížděl vždy o několik dní dřív, aby se mohl kochat jejími krásami. Jeho smrt je pro mne velkou ránou a zvažuji, zda budu pokračovat, nebo minimálně ukončím sezónu,“ dodal Vojáček.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.