Francouzský jezdec Lionel Régal trefil stromy a zahynul

15. srpna 2010 23:49 - PRAHA/ST. URSANNE

Automobilový sport si vybral další krutou daň. Pětatřicetiletý francouzský jezdec Lionel Régal zahynul v neděli tragicky při závodě mistrovství Evropy automobilů do vrchu ve švýcarském St. Ursanne. V rychlosti kolem 200 km/h na mokré trati dostal smyk, prolétl místem, kde nebyla svodidla a trefil se svojí formulí stromy.

 

Jana Michlová, Jiří Koubek

„Z vozu podle očitých svědků ještě vystoupil, ale pak ztratil vědomí a skácel se k zemi. Lékaři jej už nedokázali oživit,“ řekl Právu český jezdec Petr Vojáček, který ve Švýcarsku rovněž startoval. Závod byl ihned ukončen.

„Pořadatelé pak jezdcům oznámili, že Régal byl převezen do nemocnice ve stabilizovaném stavu. Při tom ti, kteří u nehody byli, říkali, že byl krátce po nehodě mrtvý,“ dodal Vojáček.

Podle něho šlo o hrubou pořadatelskou chybu. „U nás ve Šternberku Italové nechtěli jet, protože v jednom místě nebyla svodidla. Přitom se jednalo o úsek, kam se auto prakticky nemohlo dostat. Na tomto švýcarském kopci nebyla bezpečnostní svodidla v pasáži, kde se jezdí přes 200 kilometrů v hodině a navíc v místě, kam se v případě nekontrolovatelného smyku může vůz naopak dostat velmi lehce. To se stalo Régalovi osudným,“ zdůraznil Vojáček.

„Régal byl můj přítel, velmi příjemný chlapík, který velmi rád jezdil do Česka na Ecce Homo. Miloval Prahu a přijížděl vždy o několik dní dřív, aby se mohl kochat jejími krásami. Jeho smrt je pro mne velkou ránou a zvažuji, zda budu pokračovat, nebo minimálně ukončím sezónu,“ dodal Vojáček.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: