Smrž vyhrál úvodní kvalifikaci v Mugellu, Abraham byl třetí

2. června 2006 15:53 - MUGELLO

Motocyklový jezdec Jakub Smrž vyhrál poprvé v kariéře první část kvalifikace na Velkou cenu Itálie. Na okruhu v Mugellu dnes ve velmi vyrovnaných jízdách třídy do 250 ccm porazil o 67 tisícin sekundy Španěla Hectora Barberu, který jezdí rovněž na aprilii. Třetí skončil o pouhou další tisícinu pomalejší Ital Andrea Dovizioso s hondou, jenž vede po pěti závodech průběžné pořadí mistrovství světa.

V kubatuře do 125 ccm obsadil senzační třetí místo další český jezdec Karel Abraham s aprilií. V úvodní části kvalifikace dosáhl brněnský závodník nejlepšího výsledku v dosavadní kariéře v nepříznivých podmínkách, když téměř celý průběh jízd nejslabší třídy provázel déšť. Závodníci tak byli zhruba o patnáct sekund pomalejší než v předchozím volném tréninku. Lukáš Pešek z týmu Derbi je v polovině kvalifikace desátý.

Nejlepšího času dosáhl v Itálii Španěl Julián Simón, dvojka továrního týmu KTM. Lídr průběžného pořadí šampionátu Álvaro Bautista byl šestý. O pořadí na startu nedělního závodu definitivně rozhodne druhá část kvalifikace, která se uskuteční v sobotu.

Třída do 125 ccm:
1. Simón (Šp./KTM) 2:15,953, 2. Pirro (It./Aprilia) 2:16,474, 3. Abraham (ČR/Aprilia) 2:16,790, 4. Lai (It./Honda) 2:17,419, 5. Kallio (Fin./KTM) 2:17,652, 6. Bautista (Šp./Aprilia) 2:17,658, ...10. Pešek (ČR/Derbi) 2:18,131.
Třída do 250 ccm:
1. Smrž (ČR/Aprilia) 1:55,412, 2. Barberá (Šp./Aprilia) 1:55,479, 3. Dovizioso (It./Honda) 1:55,480, 4. De Angelis (San Marino/Aprilia) 1:55,583, 5. Debon (Šp./Aprilia) 1:55,596, 6. Lorenzo (Šp./Aprilia) 1:55,647.

Časová osa: Motorsport