Král v asijské GP2 opět nebodoval, Valsecchi už má titul

SÁCHIR

Po slibném podzimním vstupu do asijské formulové série GP2 nedokázal český jezdec Josef Král bodovat ani ve třetím letošním závodě. Na bahrajnském okruhu Sáchir dnes obsadil 21. místo a v průběžném pořadí klesl z šesté na osmou pozici.

Josef Král

Díky třetímu prvenství v sezoně získal v předstihu titul Ital Davide Valsecchi, jenž byl v dosavadních pěti závodech nejhůře druhý.

Jednadvacátá příčka je pro Krále zatím nejhorším výsledkem v dokončeném závodu. Při předchozím startu v Abú Zabí do cíle druhého závodu nedojel. Předtím skončil devátý a poprvé nebodoval.

Po 22. místu v kvalifikaci devatenáctiletý talent z Hradce Králové dobře odstartoval a po zastávce v boxech se posunul o pár míst dopředu, ale pak se pral s nastavením vozu. "Snažil jsem se měnit styl jízdy, aby se to zlepšilo, a výsledkem bylo, že jsem sjel pneumatiky, takže jsem v závěrečných kolech nestačil," uvedl Král na webu svého týmu Super Nova Racing.

V sobotu se jede v Sáchiru znovu. Seriál pak vyvrcholí na stejné trati 12. a 13. března.