Živě

Vedení F1 schválilo udělování bodu navíc za nejrychlejší kolo

11. března 2019 21:13 - Londýn

V mistrovství světa formule 1 se bude od nadcházející sezony, která odstartuje o víkendu Velkou cenou Austrálie v Melbourne, udělovat bod navíc za nejrychlejší kolo v závodě. Změnu pravidel, kterou už minulý týden schválila Mezinárodní automobilová federace, v pondělí posvětilo i vedení F1.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

Jezdci získají bonusový bod jen v případě, že závod dokončí v první desítce. Bod navíc si připíše do Poháru konstruktérů i tým, jehož pilot nejrychlejší kolo zajede.

Omezením udělování bonusu jen na jezdce z bodovaných příček chce vedení F1 předejít nebezpečným situacím. K těm by mohlo docházet, pokud by se jezdci bez šance na body pokoušeli v závěru na čerstvých gumách extra bod získat.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.