Rubriky:

Formule 1

Živě

Honem pod sprchu. Hamilton po vítězství skočil samou radostí tam, kam neměl

30. května 2019 09:29 - Monako/Praha

Když má radost, neumí se Lewis Hamilton příliš ovládnout. Po sobotním vítězství v kvalifikaci na Velkou cenou Monaka skočil na pletivo a pak přiznal, že se obával, aby ho nestrhl. O den později, když závod vyhrál, skočil samým nadšením do bazénu. Jenže ten byl plný chemikálií.

 

Profimedia.cz

Lewis Hamilton si v nedělní Velké ceně Monaka dojel pro sedmasedmdesáté vítězství v kariéře. Jezdec Mercedesu dorazil do cíle na sjetých gumách, neboť na výměně v boxech byl už ve dvanáctém kole, kdy byl na trati safety car. O to větší radost měl, že i na takovýchto pneumatikách dokázal své soupeře udržet za sebou.

Své vítězství si pak chtěl náležitě užít, šampaňským polil všechny, kdo se mu připletli do cesty, a svou radost projevil, i když šel kolem bazénu. S nadšením do něj skočil. Netušil však, že jakmile z něj vyleze, bude muset okamžitě pod sprchu. Voda v něm totiž nebyla určena ke koupání a byla plná chemikálií.

„Musel se jít rychle osprchovat, protože to byla voda k hašení požárů a hasiči do ní přidali chemikálie pro větší účinnost,“ prozradila reportérka Noemi de Miquelová na webu sportsmole.co.uk. A nebyla to jediná oslava pětinásobného světového šampiona. V sobotu po vítězství v kvalifikaci, skočil Hamilton samou radostí na oplocení kolem trati.

Jak později přiznal, když se s ním pletivo pohnulo směrem k zemi, obával se, že jím bude zavalen. „Byl jsem ohromně šťastný,“ vysvětloval britský jezdec, z jakého důvodu se vrhl na oplocení. „Chtěl jsem se ovládnout, ale když jsem viděl tolik mých krajanů s vlajkami, neudržel jsem se. Bylo to kouzlo okamžiku. Pak jsem měl ale pocit, že se mě pletivo chystá zavalit. Ještě že tomu tak nebylo,“ dodal Hamilton.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.