Živě

Ferrari se proti trestu, který stál Vettela vítězství, neodvolá. Ještě má ale jiné možnosti

13. června 2019 21:58 - Montreal/Praha

Ferrari se neodvolá proti diskutované pětivteřinové penalizaci Sebastiana Vettela z Velké ceny Kanady. S informací přišel server BBC Sport.

 

Ryan Remiorz, ČTK/AP

Němec závod ovládl, nicméně kvůli manévru ve 48. kole o vítězství přišel, neboť mu za něj byla udělena penalizace ve výši pět sekund.

První místo tak získal Lewis Hamilton. Proti Vettelově penalizaci se postavila řada bývalých jezdců, třeba bývalý šampion Rosberg s ní ale souhlasil.

Incident se bude přezkoumávat

Ferrari původně zvažovalo odvolání, podle Sky Sports tak ale do čtvrtečního termínu na podání oficiální výzvy k FIA neučinilo.

Lewis Hamilton (vpravo) věděl, že mu triumf nad Sebastianem Vettelem spadl v Kanadě do klína.

Ryan Remiorz, ČTK/AP

Sama stáj však odmítá cokoli potvrdit a podle svých slov stále „pracuje na shromažďování důkazů" týkajících se incidentu.

Je možné, že Ferrari zvažuje napadnout trest jiným způsobem - tedy právem na přezkoumání celého incidentu. Na něj má má stáj čas 2 týdny od incidentu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.