Rubriky:

Formule 1

Hamiltonovi příští sezonu končí u Mercedesu smlouva. Zůstane? Nezáleží to jen na mně, připouští jezdec

16. listopadu 2019 14:49 - Sao Paulo/Praha

Ještě rok má u Mercedesu smlouvu. Co bude s šestinásobným světovým šampionem ale potom? Lewis Hamilton připouští, že to, zda zůstane u Mercedesu nezáleží zcela jen na něm. Důležitou roli v jeho rozhodnutí bude také hrát šéf týmu Toto Wolff, o kterém se spekuluje, že by v čele formule 1 mohl nahradit Chase Careyho.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Bude to ještě těžší rozhodování než obvykle. Šestinásobnému světovému šampionovi ve formuli 1 končí příští rok u Mercedesu smlouva. Lewis Hamilton má po zisku dalšího titulu chuť ještě závodit, ale o dalším působení u úspěšného týmu bude u něj rozhodovat také to, zda stáj i nadále povede její dosavadní šéf Toto Wolff.

O něm se totiž spekuluje, že by mohl nahradit ve funkci šéfa formule 1 Chase Careyho. „Je těžké přemýšlet takhle dopředu, protože se zavazujete na určitou dobu a přitom nevíte, jak všechno bude,“ uvedl Hamilton na webu f1i.com. „Samozřejmě, že bych nechtěl, aby Toto odešel, kdybych se rozhodl ještě ve formuli 1 zůstat,“ přiznal britský jezdec s tím, že ale chápe, kdyby se Wolff chtěl ve své kariéře posunout dál.

„Musím tedy počkat, jak to dopadne. Zůstat dlouho na jednom místě nemusí být vždy dobré. Souhlasím s tím, že by lidé pro svou kariéru měli dělat to nejlepší a Toto jistě ví, co to je. Nechci, aby odešel, ale bude to jeho volba,“ dodal Hamilton, který se tak místo zamýšlení nad smlouvou raději vrací k zisku šestého titulu.

Potěšilo ho, kolik lidí mu vzdalo hold. Radost mu udělali nejen jeho kolegové v čele s největším rivalem Sebastianem Vettelem z Ferrari, ale i zpráva od bývalého jezdce formule 1 Fernanda Alonsa. „Dostal jsem zprávu od Fernanda, což mě hodně překvapilo. Byl jsem za ni opravdu vděčný,“ tvrdil Hamilton, kterého tento víkend čeká Velká cena Brazílie.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1