Rubriky:

Formule 1

McLaren se kvůli pozitivnímu testu člena týmu na koronavirus odhlásil z Velké ceny Austrálie F1

12. března 2020 12:38

McLaren se nezúčastní úvodní Velké ceny Austrálie světového šampionátu formule 1. Britský tým se tak rozhodl učinit poté, co testy potvrdily, že jeden z jeho členů je nakažený. „McLaren po pozitivním testu člena odstupuje z australského závodu formule 1. Člen týmu byl testován a izolován a nyní bude léčen místními zdravotníky,“ upřesňuje v prohlášení McLaren. Zahajovacímu závodu mistrovství světa v Melbourne tak hrozí zrušení.

 

Twitter

Bude úvodní závod světového šampionátu formule 1 tuto neděli v Austrálii, nebo bude také zrušen? Otázka, kterou teď budou v Melbourne řešit. Vedení formule 1 a pořadatelé velké ceny dosud o ničem takovém neuvažovali, avšak teď se změnila situace. U týmu McLaren a Haas se několika členům udělalo špatně a museli do karantény.

Testy pak odhalily, že mechanik McLarenu je nakažený, u Haasu byly výsledky v pořádku. McLaren na to okamžitě zareagoval a rozhodl se nenastoupit do závodu. „McLaren potvrzuje, že po pozitivním testu člena odstupuje z Velké ceny Austrálie,“ uvedl britský tým ve svém prohlášení.

„Člen týmu byl testován a izolován, jakmile se u něj začaly objevovat příznaky a nyní bude léčen místními zdravotníky. Na tuto možnost jsme se připravovali a naši zaměstnanci vstoupí do karantény. Tým spolupracuje s příslušnými úřady, aby jim pomohl při jejich vyšetřování a analýze.“ stojí v oznámení dál.

Tým o svém úmyslu informoval Mezinárodní automobilovou federaci FIA a všichni teď čekají, co se bude dít. Již dříve se Lewis Hamilton a Kimi Räikkönen vyjádřili, že nechápou, že se závod má konat. Sportovní ředitel formule 1 Ross Brawn pak nedávno uvedl, že pokud by nějaký tým nemohl nastoupit, zvažovali by zrušení závodu. Jak se rozhodne, by mělo být oznámeno v nejbližší době, neboť Velká cena Austrálie má začít pátečními tréninky, závod startuje v neděli v 6:10 SEČ.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1