Rubriky:

Formule 1

Koronavirus zřejmě odloží i závod F1 v Ázerbájdžánu

22. března 2020 20:13 - Kolín nad Rýnem

Po odložení nebo zrušení sedmi úvodních závodů sezony formule 1 kvůli koronaviru se podle odborného magazínu Autosport nepojede ani Velká cena Ázerbájdžánu. Na městském okruhu v Baku se mělo závodit 7. června. Šampionát by tak začal až 14. června kanadskou Grand Prix v Montrealu.

 

Twitter

Autosport o chystaném odložení ázerbájdžánské Velké ceny informoval s odkazem na "vysoko postavené" zdroje. Mezinárodní automobilová federace FIA má rozhodnutí oficiálně oznámit v pondělí.

Mistrovství světa mělo začít 15. března v Melbourne, Velká cena Austrálie ale byla po pozitivním testu na koronavirus u jednoho z členů stáje McLaren zrušena. Odloženy pak byly další závody v Bahrajnu (22. března), Vietnamu (5. dubna), Číně (19. dubna), Nizozemsku (3. května) a Španělsku (10. května).

Mistr světa F1 Hamilton je v izolaci, setkal se s nakaženými

Představitelé F1 doufají, že se pro ně podaří najít náhradní termíny. Velká cena Monaka, plánovaná na 24. května, se letos neuskuteční. Kalendář MS původně obsahoval rekordních 22 dílů.

V červnu ještě sezona F1 nikdy nezačala. Nejpozději se seriál rozběhl před 54 lety, kdy se v Monaku jel úvodní závod 22. května. V roce 1966 ale bylo na programu jen devět Velkých cen.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1