Massa: Bod není vůbec žádná ztráta

15. září 2008 09:43

Brazilský pilot Felipe Massa sice při nedělní Velké ceně Itálie na okruhu v Monze obsadil až šesté místo, přesto ale snížil ztrátu na lídra mistrovství světa Lewise Hamiltona na popuhý bod. Jezdec McLarenu totiž v deštivém závodě projel cílem až za pilotem Ferrari. "Ve hře o titul je stále čtyřicet bodů, což je hodně. Dopadnout to může jakkoliv. Podle mne se bude rozhodovat až v samém závěru," je přesvědčen Massa.

Jak jste spokojen se šestým místem v Monze?

V Monze to byl zvláštní víkend. Na to, co nám způsobila voda, jsem dopadl dobře. Dokonce jsem na Hamitlona získal.

Čtyři závody před koncem ztrácíte jediný bod. Berete šampionát jako stále otevřený?

Samozřejmě to je pořád velmi vyrovnané a otevřené. Jeden bod není vůbec žádná ztráta. Ve hře o titul je stále čtyřicet bodů, což je hodně. Dopadnout to může jakkoliv. Podle mne se bude rozhodovat až v samém závěru. O to je ale šampionát zajímavější pro diváky a vyrovnanost mu celkově prospívá. V některých závodech bylo lepší Ferrari, v jiných o něco málo McLaren.

V Belgii jste získal vítězství po penalizaci Hamiltona. McLaren se odvolal a může se stát, že o ně přijdete...

Takhle vůbec nepřemýšlím a nezabývám se tím. Mým cílem je získat v každém závodě co nejvíc bodů. Finále bude v Brazílii a tam jsem doma.

Co si o té penalizaci s odstupem času myslíte?

Hamilton porušil pravidla a byl potrestán. To, co udělal, se může stát, ale myslel si, že pozici dostane lehce zpět a v tom chyboval. Víc se tím nezabývám.

Jaký je váš vztah?

Normální. Jsme soupeři na trati. Žádné osobní vztahy nemáme, respektujeme se.

On ale říká, že jste v defenzívě...

To je jeho názor. Rozhoduje se na dráze, počítají se body... Kdo co říká, není podstatné.

Má Ferrari dostatečně rychlý a spolehlivý vůz, aby odolalo útokům McLarenu?

To samozřejmě ukáží až samotné závody, ale já jsem přesvědčený, že ano. Jdeme správným směrem. Všichni v týmu dělají pro úspěch maximum.

Sníte o titulu?

Vy znáte jezdce, který by o něm nesnil? Rozhodně o tom nepřemýšlím a jdu krok za krokem.

Jste na něj připravený?

Ano, už ano. Jsem zkušenější, myslím si, že se lepším a pro jeho získání udělám maximum. Uvidíme, kdo se bude v Sao Paulu nakonec radovat.

Bude Ferrari ve zbytku sezóny preferovat vás před Kimi Räikkönenem?

To se uvidí. Jsme kolegové na stejné úrovni. Pokud by něco takového bylo třeba, pak si myslím, že Kimi by pomohl mně jako já bych pomohl jemu. I to patří k naší práci.

Proč se mu podle vás nedaří?

Měl smůlu, pořád bojuje o vítězství a chce obhájit titul. Vyhrávat, to je smysl závodění.

Karel Felt (Monza), Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.