Schumacher? Bezskrupulózní, agresivní a neférový, kritizuje krajan legendu

30. dubna 2020 09:00 - Berlín/Praha

Ačkoliv se od lyžařské nehody a těžkého poranění hlavy z prosince 2013 neukázal na veřejnosti, je německá legenda formule jedna Michael Schumacher stále velkým tématem, k němuž se nejen jeho někdejší kolegové vracejí. Naposledy třeba Schumacherův krajan Nick Heidfeld.

 

Profimedia.cz

Schumacherův zdravotní stav či vyhlídky na alespoň částečně normální život jsou jen předmětem spekulací, protože stoprocentně důvěryhodné informace se v tomto směru na veřejnost prakticky nedostávají.

Zato se stále objevují nové detaily a postřehy z minulosti. O ní se rozpovídal i Heidfeld v podcastu „Beyond The Grid", v němž popsal Schumachera jako muže dvou zcela odlišných tváří.

„Mimo kokpit to je jeden z nejmilejších lidí. Má velké srdce. Ale na závodní dráze..." rozpovídal se Němec.

Massa promluvil kriticky o Schumacherově minulosti. Proč mu dal Brazilec lekci?

„Tam byl někým úplně jiným: Bezskrupulózní, extrémně agresivní a někdy neférový," vykreslil svého bývalého protivníka Heidfeld, jenž absolvoval v rámci F1 183 Velkých cen, v nichž však ani jednou netriumfoval.

Konkrétně však případy, kdy se zmíněné „Schumiho" vlastnosti na trati podle něj projevily, už nerozvedl.

Schumacherova naděje! Vsadí lékaři vše na jednu kartu?

Pouze doplnil: „Na závodní dráze (Schumacher) udělal pár stupidních věci, které byly neomluvitelné."

roj, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.