V Monze budou závodit formule 1 až do roku 2025

2. června 2020 19:07 - Praha

Velká cena Itálie v Monze bude součástí mistrovství světa formule 1 až do roku 2025. Původně pětiletý kontrakt, který tamní pořadatelé podepsali s promotérem šampionátu Liberty Media vloni, byl prodloužen o další rok. Prozradil to starosta města Dario Allevi, když komentoval zveřejněný provizorní kalendář mistrovství světa, které začne se čtyřměsíčním zpožděním kvůli pandemii koronaviru 5. července v Rakousku.

 

Deck Uli, ČTK

"Zatímco spousta tratí to musela kvůli nouzovému stavu vzdát, Monza bude u toho. Kromě toho byla smlouva s naším okruhem prodloužena o jeden rok," citoval Alleviho server Motorsport-Total.com.

Prodloužení kontraktu podle webu může souviset s koronavirovou krizí. Letošní Grand Prix na domovském okruhu stáje Ferrari se totiž pojede 6. září bez přítomnosti diváků. Pořadatelství závodu nad rámec dosavadní smlouvy v roce 2025 by mohla být náhrada.

Rozhodnuto! Formule 1 má jasno o startu sezony

Monza je pevnou součástí šampionátu F1 od roku 1950. Jedinou výjimkou byl rok 1980, kdy se pracovalo na vylepšení bezpečnosti a pořadatelství Velké ceny Itálie převzala Imola.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.