Rubriky:

Formule 1

Velká cena Malajsie se nepojede v noci, ale v podvečer

20. února 2009 09:41 - KUALA LUMPUR

Velká cena Malajsie formule jedna se nepojede oproti předpokladům v nočních hodinách, ale zůstane u modelu podvečerního závodu. Oznámili to v pátek pořadatelé dubnového závodu s tím, že hlavním důvodem je snížení finančních nákladů.

"Nejsou žádné smlouvy na to, že bychom měli pořádat závody v noci. Výhody zůstanou i tak," oznámil mluvčí Irwan Rahman. Velká cena se tak pojede 5. dubna od 17 hodin místního času, tedy od 10 hodin SEČ. Tento kompromis pomůže sledovanosti v Evropě a podvečerní čas bude přijatelnější i pro místní fanoušky tropického státu.

Malajská vláda i zástupci mistrovství světa formule jedna prosazovali noční závod po vzoru Singapuru. Podle Rahmana stojí ale instalace osvětlení zhruba 5,77 miliónu dolarů (133 miliónů korun), což je příliš mnoho na to, že není zaručena adekvátně vyšší návštěvnost. V Sepangu i tak očekávají vyprodané tribuny s kapacitou 130 000 diváků.

Malajsie hostila poprvé Velkou cenu v roce 1999. Smlouvu na pořádání závodu mistrovství světa má do roku 2015.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.