Živě

Ferrari chce oslavit 1000. závod v F1 závodem v Mugellu

3. července 2020 16:30 - Spielberg

Stáj Ferrari chce u příležitosti jubilejního 1000. závodu italské stáje ve formuli 1 uspořádat Velkou cenu na svém okruhu v Mugellu. Šéf týmu Mattia Binotto dnes uvedl, že už o tom jedná s vedením šampionátu.

 

Feline Lim, Reuters

"Můžu potvrdit, že o tom diskutujeme," řekl Binotto při videokonferenci na okruhu ve Spielbergu, kde se čtyřměsíčním zpožděním kvůli pandemii koronaviru odstartovala nová sezona formule 1. "Doufáme, že se nám povede dostat Grand Prix do Mugella, protože to je skvělý okruh. A kdyby to vyšlo na náš tisící závod, tak by to bylo fantastické," dodal.

Sezona měla původně odstartovat v březnu v Austrálii, ale kvůli koronaviru bylo sedm závodů z původních 22 zrušeno, včetně návratu Velké ceny Nizozemska po 35 letech. Další Grand Prix včetně premiérového závodu ve Vietnamu byly odloženy a jejich osud je zatím nejasný.

Už o tebe nemáme zájem. Vettel promluvil o tom, jak s ním Ferrari jednalo ohledně pokračování

V kalendáři nyní figuruje pouze osm závodů. Po Velké ceně Rakouska se za týden na okruhu ve Spielbergu pojede Velká cena Štýrska a poprvé v historii formule 1 bude jedna trať v sezoně hostit dva závody. Poté je na programu závod v Maďarsku, dvě Velké ceny v Silverstonu a po jedné Grand Prix ve Španělsku, Belgii a italské Monze, kde by Ferrari mělo odjet 999. závod.

Vedení šampionátu by chtělo ve zkrácené sezoně mít 15 až 19 závodů a jedná kvůli tomu i s představiteli okruhů, které v původním kalendáři nebyly. Vedle Mugella, které ještě Velkou cenu formule 1 nikdy nehostilo, by mohl první Velkou cenu formule 1 od roku 1996 hostit portugalský okruh v Portimau.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.