Rubriky:

Formule 1

Ferrari chce nastartovat obrat k lepšímu s pomocí nového oddělení

22. července 2020 18:18 - Maranello

Ferrari zareagovalo na nevydařené tři úvodní závody nové sezony formule 1 změnami v technické sekci, které by měly přinést efektivnější práci a rychlejší pokrok. V týmu vznikne oddělení pro výkonnostní vývoj, které povede Enrico Cardile. Italská stáj chce co nejdříve vylepšit své postavení v Poháru konstruktérů, dvojici Sebastian Vettel, Charles Leclerc zatím patří až páté místo.

 

LEONHARD FOEGER, ČTK/AP

Podle prohlášení Ferrari zůstanou další technická oddělení beze změny. Tým starající se o vývoj motoru dál povede Enrico Gualtieri, práci na podvozku bude řídit Simone Resta a Laurent Mekies zůstane sportovním ředitelem.

"Přistoupili jsme ke změnám v technické části organizace, abychom urychlili návrhy a vývoj v oblasti výkonu vozů," uvedl šéf Ferrari Mattia Binotto.

Šéf Ferrari věděl, že nebudou rychlí. Je to ale podle něj ještě horší, než ve stáji mysleli

Ferrari v úvodních třech závodech sezony, která odstartovala se zpožděním kvůli koronaviru, stanulo jen jednou na stupních vítězů. V úvodní Velké ceně Rakouska na začátku června se o to postaral druhým místem Leclerc.

Na jezdecký titul šampiona F1 čeká stáj od roku 2007, kdy triumfoval Kimi Räikkönen. Pohár konstruktérů slavná italská stáj naposledy získala o rok později.

ČTK

Sport 2 Velká cena Ruska dnes 13:10
20200927T13:10:00+0200
Velká cena Ruska
Velká cena Ruska
Velká cena Ruska

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1